KÜLTÜR & SANAT

Kitap severlerin özlemi sona erdi 5. Aksaray Kitap Günleri Başladı

Kitap severlerin özlemi sona erdi 5. Aksaray Kitap Günleri Başladı

Loading

Aksaray Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve her yıl yüz binlerce ziyaretçiyi buluşturan “Aksaray Kitap Günleri”, Pazar Pazarı fuar alanında büyük coşkuyla başladı.

Aksaray Belediye Başkan Dinçer, “Aksaray Her Dönem Bilginin Ve Eğitimin Merkezi Olmuştur”

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Başta Aksaray’ımız olmak üzere bölge illerden 7’den 70’e tüm kitapseverleri 22 Ekim’e kadar devam edecek Aksaray Kitap Günleri’ne davet ediyorum” dedi.

Aksaray Kitap Günleri ilk günden binlerce Kitapseveri ağırladı. İlginin bu denli yoğun olmasına duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dinçer; ” Aksaray Kitap Günleri hemşehrilerimizin yoğun ilgisi ile bugün başladı. İlgilin böylesine yoğun olması bizi çok sevindiriyor. Şehrimiz her zaman bilginin ve eğitimin merkezi olmuştur. Aksaray 11 Bin yıllık tarihi ve medeniyetlerin beşiği olması bu bölgede bilgiyi ve kitapları her dönem önemli hale getirmiştir. Aksaray’daki medrese ve külliyeler sayesinde çok sayıda âlim ve yazar bu topraklarından Anadolu’ya yayılmış ve önemli işlere imza atmışlardır. Günümüzde kitaplara ulaşmak her ne kadar kolay olsa da, kitap fuarları çeşitlilik ve yazarlarla birebir temas açısından önem taşımaktadır. Aksaray Kitap Günleri 29 yazar, 95 yayınevi ve 500 bin üzerinde kitap ile 22 Ekime kadar Kitapseverleri bekliyor. Bu etkinliğe tüm hemşerilerimizi bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL