KÜLTÜR & SANAT

AKSARAY T TİPİ KAPALI CEZAEVİNDE YAPILAN ESERLER BEĞENİ TOPLADI

AKSARAY T TİPİ KAPALI CEZAEVİNDE YAPILAN ESERLER BEĞENİ TOPLADI

Loading

Aksaray T tipi Açık ve kapalı cezaevinde açılan kurslar hükümlülerin el emeği göz nuru eserlerini bulunduğu sergi davetlilerden büyük beğeni topladı.

Aksaray T tipi Açık ve kapalı cezaevinde açılan kurslar Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı
arasında yapılan protokol gereğince Aksaray Ceza İnfaz Kurumu talebi doğrultusunda Aksaray İl Halk Eğitim merkezi tarafından görevlendirilen kurs öğretmenleri tarafından verildi.

Aksaray T tipi Açık ve kapalı cezaevinde  halen devam eden Resim Sanat Eğitimi, Tutkallı Hamur-Çiçek Yapma kursu, 1. Kademe Okumu Yazma ve Saç Sakal Kesimi (Erkek Berberliği) Olarak devam etmektedir.
Sergide sergilenen ürünler Resim Sanat Eğitimi ve Tutkallı Hamur-Çiçek Yapma kursunda
hükümlüler tarafından üretildi. Kurslar toplamda 103 hükümlü katıldı. Resim Sanat Eğitimi
kursunda toplamda 57 (erkek) hükümlü, Tutkallı Hamur-Çiçek Yapma kursumuza toplamda 46 (kadın) hükümlü katıldı.
Sergiye Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir ve çok sayıda protokol katıldı.

Aksaray T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki hükümlüler tarafından yapılan eserlerin sergisinde Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir Şu şekilde Konuştu;
“Bu sergi bizim için çok kıymetli bir çalışma, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında öncelik verdiğimiz, Ceza İnfaz kurumlarındaki Hükümlülerin el emeği göz nuru eserlerden oluşan güzel bir çalışma. Bu vesileyle Hükümlülerimizin Aksaray lı hemşerilerimize selamını iletmek isterim.
Özgürlük çok kıymetli bir değer ve bu değer cezaevlerinde başka bir anlam kazanır. İşte bu anlamda Hükümlülerimiz iyileştirme ve ıslah kapsamında, özgürlük hayallerini bu eserlerle resmettiler, somutlaştırdılar. Aksaray Halk Eğitim Müdürlüğü nün kıymetli hocalarının özverili anlatımları ile bu gördüğünüz harika eserler ortaya çıktı. Huzurlarınız da ayrı ayrı emektarlara şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vesileyle başta Cezaevi müdürümüz ve ekibine, Sayın Valimize, Belediye başkanımıza, Komisyon başkanımıza, Baro başkanımıza, meslektaşlarımıza, müdürlerimize ve personellerimize, Nora yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Tüm Aksaraylı hemşerilerimizi bu eserleri görmeye ve özgürlüğün sesi olan çalışmalara destek olmaya davet ediyoruz.”  ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL