KÜLTÜR & SANAT ÖZEL HABER

17 Yaşında 3. Kitabını yayınlamaya hazırlanıyor

17 Yaşında 3. Kitabını yayınlamaya hazırlanıyor

Loading

Aksaray Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Muhammed Ulusoy (17) genç yaşına rağmen3. Kitabını yazmaya başladı.

Genç yazar Muhammed Ulusoy tabir yerinde ise boyundan büyük işlere karışmış. Genç yazar Ulusoy tam bir kitap kurdu. Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen 5. Aksaray Kitap Fuarının en genç yazarı olma özelliği ile dikkatleri üzerinde toplamayı başarmış. Kendisine kitap yazmaya nasıl başladığını sorduğumuzda soruyu cevaplaması bile ayrı bir heyecan dolu idi. Bakın kendisini nasıl tanıttı bizlere;

“Adım Muhammed Soyadım Ulusoy. 2006 doğumluyum. Aksaray’da doğdum. Kitap yazmaya 2017 yılında kanepenin üzerinde otururken karar verdim. “Manter Manny” adlı fantastik macera serisi dört kitap olacak. Birinci kitap “Manter Manny – Kötülük Ruhları” İkinci kitap ise “Manter Manny – Yeraltı Labirenti” yayınlandı. Üçüncü kitabımı yazıyorum. Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda okurken Türkçe öğretmenim Mehmet Ali Çelik hocam beni çok destekledi. Yazmayı asla bırakma. Sen ileride çok büyük bir yazar olacaksın dedi. Aynı zamanda Aksaray Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencisiyim. Okuyarak, yazarak, araştırarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum.”

Aksaray’ın yetiştirdiği genç yazar 17 yaşındaki Muhammed Ulusoy şimdilerde yazmaya başladığı 3. Kitabını yayınlamaya hazırlanıyor. Öğretmeni tarafından keşfedilen ve içindeki cevheri dışarıya çıkartarak duygu ve düşüncelerini kâğıda aktarmayı başarmış bir isim Muhammet Ulusoy’a başarılar diliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL