ASAYİŞ

Aksaray Valisi Kumbuzoğlu yağıştan çöken mandırada incelemelerde bulundu

Aksaray Valisi Kumbuzoğlu yağıştan çöken mandırada incelemelerde bulundu

Loading

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu sağanak yağıştan etkilenen Yeşilova Beldesinde incelemelerde bulundu.

Aksaray’da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yeşilova beldesinde etkili olan yağışta küçükbaş hayvanların bulunduğu Sefer Kertel’e ait ahır çöktü. Ahırda bulunan hayvanların kurtarılması için Afet Acil Durum Müdürlüğü ekipleri harekete geçerken ekiplerin ve vatandaşların da yardımıyla çöken ahırdan 80 küçükbaş hayvan kurtarıldı. 45 küçükbaş hayvan ise telef oldu.

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu Vali Yardımcısı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hakan Kılınçkaya İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Ali Bayer ile afet bölgesinde incelemelerde bulundu. Çiftçi Kertel’e geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Kumbuzoğlu; yaşanan üçüzü olay sonrası ilgili birimlerin hemen harekete geçerek çöken ahırda mahsur kalan hayvanların kurtarılması için çalıştığını belirtti.

İl Afet Acil Durum Müdürü Kadir Çelik, İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet Demir’den bilgi alan Vali Kumbuzoğlu; Yeşilova Belediye Başkanı Adnan Bayraktar ve vatandaşlarla görüştü.

Vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Kumbuzoğlu bölgesel görülen sağanak yağışların Yeşilova ve çevresinde hayatı olumsuz yönde etkilediğini, yoğun yağışların hasar oluşturduğunu kaydederek şöyle konuştu:

“Etkili olan yağmur ve fırtınadan merkez beldemiz olan Yeşilova beldesinde bir sel felaketi oluştu. Tabii ki bu aşırı yağış dolayısıyla bir mandıra çökmesi söz konusu. Yağmur yağması neticesinde ağırlaşan mandıranın çatısı ve duvarlarında yıkım oluştu. Bu yıkım neticesinde 45 küçük baş hayvan telefi söz konusu. Tabi dün gece 21.40 civarından itibaren Başta AFAD personeli olmak üzere, jandarma, tarım, orman, çevre ve iklim değişikliği personellerimiz çöken ahırla ilgili şartlar ağır olmasına rağmen bütün araçlar ve gönüllü vatandaşlarımızın da katkılarıyla kurtarma çalışmalarını yürüttüler. Hasar tespit çalışmalarımız da devam ediyor. Tabii ki can kaybı olmaması en büyük teselli kaynağımız. Devletimiz her zaman olduğu gibi bu durumlarda da yine vatandaşımızın yanında, çiftçilerimizin yanında, hayvancılık yapan tüm vatandaşlarımızın yanındadır. Ben tekrar çok geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum. Cenab-ı Hak daha beter durumlardan bizleri korusun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL