EĞİTİM

Aksaray Milli Eğitim İl Müdürlüğünde görev değişikliği

Aksaray Milli Eğitim İl Müdürlüğünde görev değişikliği

Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğünde görev değişikliği oldu. Aksaray Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal Erzincan Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Hacı Ömer Kartal’dan boşalan Aksaray İl Milli eğitim Müdürlüğüne Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan atandı.

Edinilen bilgilere göre Aksaray’ın sevilen valilerinden Hamza Aydoğdu Valiler kararnamesi ile Erzincan valiliği görevine getirilmesinin ardından Aksaray’da görevde kaldığı 3.5 yıl süre içerisinde kendisi ile çalışan Aksaray il Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ı yanına alarak Erzincan’da başarılı projelere imza atması bekleniyor.

Metin ALPASLAN Kimdir?

1968 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kırşehir ilinde tamamladı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kırşehir Eğitim Yüksek Okulu’ndan ön lisans ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü’nden lisans düzeyinde mezun oldu.

1989 yılında Kahramanmaraş İli Afşin İlçesinde müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı, Sakarya, Kırşehir’de öğretmen, okul müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptı. 2000 yılında yapılan Millî Eğitim Şube Müdürlüğü sınavında üstün başarı göstererek Kahramanmaraş Afşin İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlüğü’ne atandı.  Sırasıyla Kırşehir Çiçekdağı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlüğü, Kırşehir İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Niğde İl Millî Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerini yaptı. 2013-2021 yılları arasında Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak görev yaptı. Memuriyet hayatı boyunca Millî Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu birçok hizmetiçi eğitim kursuna katıldı. Görev süresi boyunca göstermiş olduğu gayret ve başarılarından dolayı Kaymakamlıklarımız, Valiliklerimiz ve Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından Teşekkür, Takdir, Başarı, Üstün Başarı ve Aylıkla Ödül Belgeleri ile ödüllendirildi.21.05.2021 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Metin ALPASLAN 23. 08 2023 tarihi itibariyle Hacı Ömer Kartalın Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasının ardından Aksaray Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Metin ALPASLAN  evli ve iki çocuk babasıdır.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL