EĞİTİM RESMİ KURUM HABERLERİ

KYK öğrenci Temsilcileri Vali tarafından kabul edildi

KYK öğrenci Temsilcileri Vali tarafından kabul edildi

Loading

 

KYK yurtlarında kalan öğrenci temsilcilerinin geçtiğimiz gün 15 Temmuz milli irade meydanında yaptıkları miting sonrası Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Emniyet Müdürü Murat Kolcu’nun katılımıyla KYK yurtlarında kalan öğrenci temsilcilerini kabul etti.

KYK yurtlarında kalan öğrenci temsilcilerinin valilikte toplantıları ile  alakalı valilikten yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu;

“Mine Nur kızımızın vefatı ile ilgili idari ve adli soruşturma süreci devam ediyor”

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Emniyet Müdürü Murat Kolcu’nun katılımıyla KYK yurtlarında kalan öğrenci temsilcilerini kabul etti.

Vali Kumbuzoğlu, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda iki gün önce meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Aksaray Üniversitesi Tarih Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Mine Nur Uysal’a Allah’tan rahmet diledi. Uysal’ın ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı dileğinde bulunan Vali Kumbuzoğlu elim kazanın üzüntüsünü hep birlikte yaşadıklarını ifade ederek yaşanan büyük acının ortak olduğunu kaydetti.

Hiç kimse ulaşılmaz olmayacak

Üniversite ve yurtların öğrenci temsilcileri ile görüşen Vali Kumbuzoğlu; öğrencileri dinleyerek sorun ve ihtiyaçlarla ilgili görüşlerini aldı. Üniversite öğrencilerinin kaldıkları yurtlarda yaşadıkları sorunları ile ihtiyaç ve eksikliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Vali Kumbuzoğlu; öğrenci ve yurt temsilcileri ile belirli aralıklarla bir araya geleceklerini ele alınan konuların durumunu onlarla sürekli iletişim halinde kalıp değerlendireceklerini söyledi.

Sorunların anlık iletimi ve çözümü için tüm öğrencilerle iletişim platformu kurduklarını belirten Vali Kumbuzoğlu; “Gençlerimizin ve öğrencilerimizin karşılaştığı sorunları çözüme kavuşturacağız. Olumsuzlukların önlenmesi için her kurum kendi görev alanı içerisinde çözüm odaklı olarak çalışacak.  Hiç kimse ulaşılamaz olmayacak. Mine Nur kızımızın vefatı ile ilgili idari ve adli soruşturma süreci devam ediyor. Biz de süreci titizlikle ve yakından takip edeceğiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL