KÜLTÜR & SANAT

Aksaray kitap günleri için geri sayım başladı son 2 gün

Aksaray kitap günleri için geri sayım başladı son 2 gün

Loading

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek kitap günleri 14 Ekim 22 Ekim Tarihleri arasında 9 gün sürecek . Kitap severlerin sabırsızlıkla beklediği 14-22 Ekim tarihleri arasında Pazar pazarı fuar alanında 5 gün boyunca sürecek ” Aksaray Kitap Günleri Fuarı” na katılımın yoğun olması bekleniyor.

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek kitap günleri 7’den 70’e kitap dostlarını ağırlayacak. Kitapseverlerle yazarlarının buluşacağı kitap günlerinde her gün farklı yazarlar söyleşi programları düzenleyecek. Yazarlar, kitaplarını okurları için imzalayacak.

Başkan Dinçer; “her günü dolu dolu geçecek kitap günlerimize tüm hemşehrilerimi davet ediyorum”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Kitap Günleri ile Aksaray’ın 9 gün boyunca kitapla, edebiyatla ve kültürle anılacağını ifade ederek, Aksaray’dan ve civar şehirlerden binlerce kitapseveri Aksaray’da ağırlamak için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

Başkan Dinçer sözlerinin devamında “Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi kitapseverler, yine ülkemizin en saygın yazarlarıyla bir araya gelecek.

Kitap günlerimize gelen herkes yeni kitaplar keşfetme ve bu kitapları yazarlarına imzalatma fırsatı da bulacak. 29 yazar, şair, sunucu ve 95 yayınevinin katılacağı 5. Kitap günlerimize tüm kitap severleri davet ediyorum” dedi.

14-22 Ekim tarihleri arasında Pazar pazarı fuar alanında 5 gün boyunca Türkiye’nin önemli kalemlerinin okurlarıyla bir araya geleceği Aksaray Kitap Günleri’nde; konferanslar, imza günleri, yazar buluşmaları, atölye çalışmaları, çok sayıda etkinliğe imza atılarak katılımcılara adeta kitap şöleni yaşatılacak.

Hayati İnanç, Serdar Tuncer, İbrahim Sadri, Dursun Ali Erzincanlı, Kahraman Tazeoğlu gibi yazar dünyasının önde gelen isimlerin yanı sıra birçok yerel yazarda fuarda sahne alacak.

5’inci Aksaray Kitap Günleri 09.00-20.00 saatleri arasında Pazar pazarı fuar alanında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Özellikle öğrencilerin yoğun ilgi göstermesi beklenen programda öğrenciler binlerce kitabı tanıma fırsatı elde edecek. Ayrıca kitap günlerine katılan öğrenciler, Aksaray Belediyesince daha önce okullarına dağıtılan kumbaralarında biriken paralar ile kitap alabilecekler.

Kitap severler ilk gün Yazarlar Gündoğdu Yıldırım, Sıtkı Aslanhan, Tufan Gündüz, Süleyman Doğan’ın yanı sıra pjamasks, Karlar ülkesi yıldız taşı gösterileri sahne alacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL