SİYASET

İYİ Parti Güzelyurt ve Helvadere Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

İYİ Parti Güzelyurt ve Helvadere Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı

İYİ Parti Aksaray İl başkanlığında yapılan Aday tanıtım toplantısında Güzelyurt Belediye Başkan Adayı olarak AK Partiden Aday adayı olan adaylığı AK Parti tarfından kabul edilmeyince  AK Partiden İstifa ederek  İYİ Partiye gecen Turan Grup Yönetim kurulu başkanı İş insanı Hazim Turan, Güzelyurt Belediye Başkan Adayı olarak , Yakup Karadal Helvadere Belediye Başkan Adayı olarak, Aksaray İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı olarak da Yusuf Kaş açıklandı.

Yapılan programda İYİ Parti Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Ruziye Tali, Aksaray İl Başkanı Sercan Belgemen, Milletveki Turan Yaldır, Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz hazır bulundular. Vatandaşlar ve yerel basın tarafından yoğun ilgi gören programda İl Başkanı Belgemen, önce Aksaray’ı Sonra Türkiye’yi yepyeni bir belediyecilikle tanıştıracaklarını ifade etti.

Konuşmasının devamında İl Başkanı Belgemen;  “Sevgili misafirler ve ekranları başında bizleri izleyen Aksaraylı Güzelyurtlu ve Helvadere’li hemşerilerimiz;

İYİ Parti olarak; önce Türkiye’yi,  sonra Aksaray’ı yepyeni bir belediyecilikle tanıştıracağız. Ranta, yolsuzluğa kurban edilmiş şehrimizi, İlçelerimizi ve beldelerimizi  sevgiyle, ahlakla, liyakatle; yani, hak ettikleri gibi nasıl yönetilir, cümle aleme göstereceğiz.

Yerelde açıklanan adaylardan yarışan ve kazanacak partinin İYİ Parti olduğu Tüm kamuoyunca kabul görmüştür. Siyasi rakiplerimiz artık proje dahi açıklamayacak hale gelmiştir. Ne komiktir ki vatandaşın “başkanım projeleriniz nedir?” diye sorduğunda cevaben benim projem yok olanlar bana referans diye cevap vermiştir.  Bizde soruyoruz Sayın başkanım çeşmeden bardak bardak su içiliyor da bizim mi haberimiz yok?  Nostaljik tramvay ile şöyle bi Aksaray turu yapılıyor da biz mi görmüyoruz? Ama çok yakındır, 31 Marttan sonra Aksaray Halkı çeşmesinden su içecek, ucuz fiyata konut alacak, Aksaray sokaklarından tramvay ile gezecektir.

Sosyal medyadan görüyoruz İktidar vekilleri eline mikrofonu alıp Belediye başkanımızın da adını vererek tehditvari konuşmalar yapmaktadır. Oysaki biz kendilerinin ilgili bakanlarla sadece fotoğraf çekinmek için saatlerce kapılarında beklediğini biliyoruz. Sadece fotoğraf vererek mi hizmet geliyor? Sayın vekil partinize bağlı belediyelere bugüne kadar hizmet verdinizde biz mi engelledik? Diğer taraftan ise Veklimiz Turan Bey her belde de belediye başkanlarına şu talimatı vermiştir; seçim sadece 31 Marta kadar. 31 Mart’tan sonra tüm beldenin ayırmaksızın belediye başkanı olacaksın. Vatandaşın dertleri ile dertleneceksin ve beni de durdurmayacaksınız. Vekillerin bu tutumunu Halkımızın vicdanına bırakıyorum gereğini yapacaklarıdır.

Halkamızın teveccühü ile Başta AKSARAY İl Belediyesi olmak üzere 7 ilçe ve Toplam 22 belediye Başkanlığına da  talip olduğumuzu her  platformda haykırmıştık.  Milletvekilimiz ve 22 Belediye Başkanımızla Türkiye’ye, Aksaray’dan hizmet ve Siyaset dersi vermeye talibiz.” dedi.

İl Başkanı Belgemen daha sonra, Güzelyurt Belediye Başkan Adayı olarak Hazim Turan’ı, Helvadere  Belediye Başkan Adayı olarak Yakup Karadal’ı ve Aksaray İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı olarak Yusuf Kaşı açıkladı.

İYİ Parti, Kadın Politikaları Başkanlığı Başkan Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Ruziye Tali; Böyle kalabalık ve coşkulu toplantı karşısında çok mutlu olduğunu 31 Mart akşamı Aksaray’da değişim olacağından emin olduğunu ifade etti.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL