SİYASET

Belediye Başkan A. Adayı YÜCE “İsrail’in Filistin’e yaptığı zulme Sessiz kalamayız”

Belediye Başkan A. Adayı YÜCE “İsrail’in Filistin’e yaptığı zulme Sessiz kalamayız”

Loading

Zafer Partisi Aksaray Belediye Başkan A.Adayı Nevin YÜCE İsrail’in Gazze’de Filisin halkına yaptığı insanlık dışı soykırımı kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Yaşama hakkını savunmaya çalışan silahsız insanlara yapılan bu katliamda Filistin halkının yanındayım. Filisin halkını yok etmeye yönelik insanlık dışı saldırıları nedeniyle İsrail devletini kınıyorum.

Zafer Partisi Aksaray Belediye Başkan A.Adayı Nevin YÜCE olarak barışın ne denli önemli olduğunu biliyor ve sonuna kadar savunuyorum. Savaşı, zulmü, işkenceyi ve baskı ve sindirmeyi, ablukayı, insanların ölümünü, çocukların acı çekmesini kabul etmiyorum. Yıkıcılığın insan doğasının önüne geçilemez bileşeni olduğunu öne sürenlerin aksine, insan ruhunun kararlı bir şekilde barış talep eden, irade ve gücünü ortaya koyan ve dayanışma becerisini sergileyebilen yönüne dikkat çekmek istiyorum.

Ülkemiz ve Dünya’da meslek örgütleri, siyasi partilerin yöneticileri, Sivil Toplum Örgütleri savaşa ve şiddete karşı içtenlikli, onurlu ve kapsayıcı bir dayanışma içerisindeler daha ses getirici eylem ve davranışlar sergilemeleri gerektiğine inanıyorum. Aksaray halkı savaşı, zulmü, işkenceyi ve baskı ve sindirmeyi, ablukayı, insanların ölümünü, çocukların acı çekmesini kabul etmemekte ölen çocukların medyadaki fotoğraflarını gördükçe onlarda benim gibi kahrolmaktadır.

Saygı ile kamuoyuna duyurulur.

Nevin YÜCE

Zafer Partisi Aksaray Belediye Başkan A.Adayı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL