SİYASET

YENİ BULVAR YOLU MESAFE VE ZAMAN TASARRUFU SAĞLIYOR

YENİ BULVAR YOLU MESAFE VE ZAMAN TASARRUFU SAĞLIYOR

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehir içi ulaşım master planı çerçevesinde hayata geçirdiği 50 metrelik bulvar yolu, mesafe ve zaman tasarrufu sağladığı için son günlerde sürücüler tarafından daha fazla tercih edilmeye başlandı.6 mahallenin bağlantı sağladığı yeni bulvar yolunun en büyük avantajı ise şehir merkezinin trafik yükünü azaltması oldu.

Aksaray’da ulaşımın daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde sağlanması için Aksaray  Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in planladığı 6,5 kilometre uzunluğunda 50 metre genişliğinde yeni bulvar yolunda geçtiğimiz günlerde bölünmüş yol olarak trafiğe açıldı.

Sağlık Beldesi yolu güzergâhı üzerinde Hürriyet ve İstiklal Mahallesinin birleşme noktasından başlayarak Yavuz Sultan Selim, Mehmet Akif Ersoy, Selçuklu Mahallelerini Hacılar Harmanı Mahallesine bağlayan yolda yol çizgi çalışmasıyla birlikte uyarı, yön levhaları ve trafik işaretlemeleri tamamlandı.

6 mahalleyi birbirine bağlayan bunun yanında ASTİM, OSB, Toptancılar Sitesi ve Sağlık yolu gibi yoğun olarak kullanılan bölgelere de ulaşımı kısaltan 50 metrelik bulvar yolu, sürücülerin tercih ettiği güzergahlar arasında yer almaya başladı.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 50 metrelik bulvar yolunun trafiğe açılmasıyla birlikte şehir merkezinde özelliklesabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğunluğun büyük oranda önüne geçtiğini söyledi.

Bulvar yolunun mesafeleri kısalttığı gibi zamandan da tasarruf sağladığını aktaran Aksaray Belediye Başkanı Dinçer, yeni bulvar yoluyla önemli bir alternatif güzergâh oluşturulduğunu sözlerine ekledi.

“Şehrimiz için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz” diyen Başkan Dinçer, “Şehrimizin birçok noktasında alt yapı, üst yapı dahil her türlü hizmetlerimizi belirlediğimiz plan doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Ulaşımın daha kolay ve hızlı sağlanması için şehrimizin dört bir yanında asfalt, yol yapımı ve yeni yol açma çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

default

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL