Selde kaybolan minik Asel için Kadavra köpekleri devrede

Arama kurtarma ekipleri ve gönüllüler 3 aylık Asel bebeği bulabilmek için canla başla çalışıyorlar. Bu sabah itibariyle arama çalışmalarına Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde olan 4 KADAVRA KÖPEĞİ dâhil oldu.

Selde kaybolan minik Asel için Kadavra köpekleri devrede
Yazar : Tarih : Okunma : 8.925 Okuma Yorum Yap

Aksaray’da geçtiğimiz pazar günü meydana gelen sel felaketinde sel sularına kapılıp kaybolan 3 aylık Asel bebek için arama çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma ekipleri ve gönüllüler 3 aylık Asel bebeği bulabilmek için canla başla çalışıyorlar. Bu sabah itibariyle arama çalışmalarına Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde olan 4 KADAVRA KÖPEĞİ dâhil oldu.

Arama çalışmalarına AFAD Gönüllüleri, AFAD Arama Kurtarma, ANDA, jandarma, polis ve UMKE ekipleri, selin yaşandığı bölgeyi yola paralel su kanalı ve etrafındaki arazi boyunca arama çalışmalarını yoğunlaştırdı. Aramaya katılan ekipler 3 aylık Asel bebekten bir iz bulmak için araziyi karış karış tarıyorlar. Arazide her çalının altı, her ağacın altı, adeta ilmek ilmek dokunurcasına aranıyor.  Sel felaketinin yaşandığı geçtiğimiz Pazar günü akşamından beri sel sularına kapılıp kaybolan 3 aylık Asel bebek için arama çalışmaları sürüyor. Kayıp 3 aylık Asel Balcan bebek için Aksaray ve çevre illerden gelen profesyonel arama kurtarma ekipleri yanı sıra Aksaray AFAD İl Müdürlüğü ne bağlı AFAD GÖNÜLLÜLÜLERİ, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü personeli, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına Bağlı Komando birliği, Aksaray Belediyesi personeli, Aksaray İl Özel İdaresi personeli, olmak üzere 400 e yakın kişi arama çalışmalarına 24 saat aralıksız devam etmesine karşı sonuç alınamaması üzerine arama çalışmalarına Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde olan 4 KADAVRA KÖPEĞİ dâhil oldu.

 

 

İlk yorumu siz yazın