GÜNDEM

Aksaray’da 100’e yakın araçlık Gazze’ye destek konvoyu

Aksaray’da 100’e yakın araçlık Gazze’ye destek konvoyu

Loading

Aksaray’dan kahraman mücahitlere ve Gazze halkına  destek konvoyu düzenledi.
Dünya genelinde Filistin’e yönelik destek çağrısı sesini yükselten Aksaraylılar , sivil toplum kuruluşları önderliğinde direniş için bir araya gelerek Araç Konvoyu  düzenlediler.

Konvoy,  Eski sanayi alt geçitte toplanan araçlarla 30 metrelik  yol, Cumhuriyet bulvarı üzerinden şehre giriş yaptı.  Ellerde Türk Bayrakları ve Filistin bayrakları taşıyan konvoy,  halkın sevgi gösterileri arasında Atatürk bulvarına geçti , uzun araç konvoyu kafeler caddesinden şehir merkezine geçerek kurşunlu camii önünde turu tamamladı.

Valilik meydanında yapılan duanın ardından konvoy hareketi tamamlanmış oldu.
Konvoy hakkında Aksaray STK Platformu başkanı İlhan Demir tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi
‘’ Aksaray halkı  Filistin’deki kardeşlerinin yanında olduğunu ve İsrail’in zulmüne karşı sergilenen cesur ve onurlu duruşu tüm dünyaya duyurmak için toplandı.

İsrail’in terör eylemleri sonucu 224 gündür masum insanlar katledilmekte, kadınlar, çocuklar ve bebekler şehitler arasında yer almakta. Biz şehit olanlara Allah’tan rahmet dileriz.
Bu toprakların sadece Arap ve İsrail arasında değil, İslam ümmeti açısından da önemli olduğunu unutmamalıyız. Sivil halka yapılan vahşet ve masumlar üzerinde gerçekleştirilen katliamlara karşı uluslararası toplum kayda değer bir tepki göstermemekte. Batılı devletler ve İslam ülkeleri ise sessiz kalmayı tercih ediyor. İrade göstererek zulme gerçek ve somut adımlarla nasıl karşılık vereceklerini sorgulamaktayız.
Filistin davası, özgürlük, şeref ve haysiyetinin korunması adına mücadele eden kahraman direnişçilerin davasıdır. Şehit olanlar, zulme ve acıya son verilmesine öncülük edecek ve tarih onları kahraman olarak hatırlayacak. Anma ve direniş ruhuyla, sivil toplum kuruluşlarının araç konvoyuyla güçlü bir destek mesajı verilmiştir. Unutulmalıdır ki zafer, direnenlerin, mücadele edenlerin ve onurlu mücahitlerin olacaktır. Zafer inananlarındır ve kesinlikle yakındır.’’ Denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL