Milletvekili A. Adayları

İyi partili Ali Karakuş: “Çiftçimizin artık dayanacak gücü kalmadı”

İyi partili ali karakuş: “ilk para Kızılırmak’tan Aksaray’a getirilecek su için harcanacak”

Loading

İyi partili Ali Karakuş: “Çiftçimizin artık dayanacak gücü kalmadı”

İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Ali Karakuş, mevcut iktidarın Aksaray çiftçisine 20 yıldır söz verdiği tarımsal sulamayı Ankara’ya döndükten sonra unuttuklarını hatırlatarak, “Millet İttifakı iktidar olursa Kanal İstanbul projesi iptal edilecek. Kanal İstanbul’a ayrılan bütçe tarımsal sulama projesini aktarılacak, o gün ben de milletvekili olursam söz veriyorum ilk para Kızılırmak’tan Aksaray’a getirilecek suya harcanacak” dedi.

Karakuş, “Aksaraylı çiftçimizin 20 yıldır kanayan yarası tarımsal sulamada artık çiftimizin dayanacak gücü kalmadı, bölgenin en az yağış alan ili olan Aksaray’da 20 yıldır mevcut iktidar her seçim propagandasında tarımsal sulama için dış havzalardan su getireceğini meydanlarda dile getirmesine rağmen, 20 yıldır çiftçimizin beklediği tarımsal sulama gelmedi. Üstüne üstlük Aksaray’ın güçlü tarım Platformu STK başkanları baktılar ki AK Parti milletvekillerinden bir fayda yok, kendileri proje hazırlayarak dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olmak üzere Tarım bakanlarına ve Cumhurbaşkanına kadar hazırladıkları dosyaları verdiler ama maalesef bir dönüş alamadılar” dedi.

SÖZ VERİYORUM TARIMSAL SULAMAYI AKSARAY’A GETİRECEĞİM
Çiftçilerin yıllardır beklediği tarımsal sulamayı Aksaray’a getireceğine söz veren Karakuş, “Ben buradan söz veriyorum, Kanal İstanbul projesine harcanacak milyonlarca doları İYİ Parti iktidarında Aksaray’ın tarımsal sulaması için ayıracağız” ifadelerini kullandı.

Karakuş’un sosyal medya hesabından yaptığı bu paylaşım, kısa sürede viral olurken, tarım platformu tarafından da beğenildi.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL