SİYASET

CHP Aksaray İl başkanlığına adaylığın açıkladı

CHP Aksaray İl başkanlığına adaylığın açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl başkanlığında düzenlenen basın toplantısı ile Av. Bilal ÖZDEMİR Aksaray il Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Basın toplantısında konuşma yapan Av. Bilal ÖZDEMİR şu konulara değindi;

Sayın Basın Mensupları;

Değerli Yol Arkadaşlarım;

Çok Kıymetli Partililerimiz;

Değerli Aksaraylı Hemşerilerim;

Hepinizi saygıyla, sevgiyle ve en içten duygularımla selamlıyorum.

Hepimizin malumu olduğu üzere Cumhuriyet Halk Partisi mensupları olarak ülke genelinde devam etmekte olan kongreler sürecinin içerisinde bulunuyoruz.

Ve yine hep birlikte yaşamış olduğumuz üzere geçtiğimiz Mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimini geride bıraktık. Ancak üzülerek söylemeliyim ki ülke genelinde yapılan stratejik, siyasal ve ilkesel hataların bedelini Cumhurbaşkanlığı seçimi ile meclis çoğunluğunu kaybederek ve 39 milletvekilimizi de başka partilerin hanesine yazarak ödedik. Parti meclisi yerine danışmanlarla üretilen yapay politikalar ve siyasetin gerçeklerine aykırı şekilde kurulan stratejiler; kökleri Cumhuriyetimizin kuruluşundan daha eskilere dayanan partimizin ilkelerinin işlevsizleştirilmesi sonucunu doğurmuş ve bir siyasetsizleştirilme politikası partililerimize dayatılmıştır. AKP iktidarının ve Cumhur ittifakının en kötü, en zayıf ve en tepki duyulan döneminde seçimin kaybedilmesi için gereken tüm hatalar yapılmış, kaybedilmesi neredeyse imkansız olan seçim kaybedilmiştir. Elbetteki kaybedilen sadece seçim olmamıştır. Örgütlerimiz tüm moral ve motivasyonunu, Cumhuriyet Halk Partisine gönül veren seçmenlerimiz umudunu ve inancını, parti üst yönetimimiz ise inandırıcılığını kaybetmiştir.

Bu yanlış politikalardan en çok etkilenenlerden biri de Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray örgütleridir. Aksaray tarihinde görülmemiş bir heyecanla çalışan örgütlerimiz, anketlerde açık ara seçimi kazanan milletvekilimizin genel merkezin onayıyla elinden alınmasıyla sükut-u hayale uğramıştır. Aksaray’a yepyeni bir vizyon ve siyaset anlayışı getiren Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray örgütleri partili-partisiz, oy veren-vermeyen tüm hemşerilerimizin teveccüh gösterdiği, kimi zaman gizli gizli kimi zaman yüksek sesle alkışladığı, “garibin gurebanın hakkını savunursa CHP Aksaray örgütü savunur” dediği bir noktaya gelmişken, bu noktaya gelebilmek için yıllardır verilen emeğin yok sayılarak bir çırpıda silinmesi sonucunda çok büyük bir hayal kırıklığına uğramıştır.

Ancak tüm bu hayal kırıklıklarına rağmen umutsuzluğa asla yer yoktur. Sevr ve Mondros mütarekeleriyle yok edilmek üzere olan bir ülkenin savaş meydanlarında kurulan Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhuriyet Halk Partililer için “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.” Cumhuriyet Halk Partililer hiçbir zaman umudunu yitirmeyecektir.

Ben Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş bir kardeşiniz olarak bu umudu kalbimde ve ruhumda taşıyorum. Ve umudu yeşertmek için, çoban ateşini Anadolu’nun merkezi olan Aksaray’dan yakmak için çıktığım bu yolda siz değerli partililerimizi ve hemşerilerimizi birlikte yürümeye davet ediyorum.

Değişimin-YüzyılıYüzyılın-Değişimi parolasıyla Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşımak üzere çıktığımız bu yolda ve partimiz için tarihi bir dönüm noktası olan bu dönemde benim için çok kutsal olan Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray il Başkanlığı görevini üstlenmeye aday olduğumu sizlerle paylaşıyorum.

Göreve seçilmem halinde kurucu değerlere, eşitlik, özgürlük,insan hakları,hukukun üstünlüğü, adalet,emek ve emekçinin hakkı için yılmadan mücadele edeceğime, etnik ve mezhepsel kutuplaşmayı reddederek tüm farklılıkları kucaklayacağıma, insan onuruna saygılı bir anlayışla ülkemizin birliği ve halkımızın huzurunu sağlamak üzere Cumhuriyet Halk Partisinin iktidara gelmesi için yılmadan yorulmadan çalışacağıma söz veriyor, hepinize saygılar sunuyorum.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL