Genel

CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, “Milletimizin desteği ile güzel yarınlara erişeceğiz”

CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, “Milletimizin desteği ile güzel yarınlara erişeceğiz”

Loading

14 Mayıs seçimlerinin en aktif partisi olan CHP’de beş isim daha Aksaray Milletvekilliği için aday adaylığını açıkladı. CHP Aksaray İl Başkanı Hacı Ali Keleş, aday adaylığı taleplerinin CHP’nin halktan gördüğü desteğin bir yansıması olduğunu belirtti.

Partimiz Her Geçen Gün Biraz Daha Büyüyor

İşletmeci Döndü Kocagöl, Çiftçi Yonus Sürücü, Eğitimci Eren Özdaş, Esnaf Gürsel Keskin ve Berrin Özan, CHP’ye, Aksaray Milletvekilliği için aday adaylığı başvurunda bulundu. Tüm aday adaylarına teşekkür eden ve her bir ismin toplumsal gerçekliklere hâkim, sorunları bilen ve çözüm adına üretken isimler olduğunu dile getiren CHP İl Başkanı Hacı Ali Keleş, “İktidar yürüyüşümüz devam ediyor ve partimiz her geçen gün biraz daha büyüyor. Toplumumuzun her ferdi bizim için çok özel ve kıymetli. Milletimizin desteği ile güzel yarınlara ulaşacağız. İnanıyoruz ve başaracağız” dedi. Keleş, tüm aday adaylarına seçim çalışmalarında başarılar diledi.

“Kadınlar, Siyasetin de Tam Ortasında Olmalı”

CHP’den Milletvekilliği Aday Adaylığını açıklayan Ortaköy İlçesi Kadın Kolları Başkanı Döndü Kocagöl, Anadolu’daki kadınların yaşadığı geçim sıkıntısını çok iyi bildiğini söyledi. Kendisinin de iki çocuk annesi bir işletmeci olduğunu ve kadınların aktif siyasette yer alması gerektiğini ifade eden Kocagöl, “İktidara geldiğimizde uygulayacağımız ‘Aile Destek Sigortası’ ile kadınlarımızın yükünü hafifleteceğiz ve tarım-hayvancılık yapan kadınlarımızın güvencelerini sağlayacağız. Kadınlar hayatın her alanında olduğu gibi siyasetin de tam ortasında olmalı. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğindeki hizmet yarışında ben de varım” dedi.

“Halkın İçinde Bulunduğu Tüm Sıkıntıları Biliyoruz”

Çiftçi Yonus Sürücü de CHP iktidarında tarım ve hayvancılıkla uğraşan geniş çevrelerin tüm sorunlarından kısa sürede kurutacağını söyledi. Tarım ve hayvancılığın yanı sıra nakliyecilikle uğraştığını, hem sektör mensuplarının hem de mesleki anlamda geniş kitlelerle bir araya geldikleri için toplumun sorunlarını yakından bildiğini söyleyen Sürücü, “Halkın içinde bulunduğumuzdan tüm sıkıntıları biliyoruz ve bizler de aynı sıkıntıları yaşıyoruz. Yaşanan sorunların çözümü ancak siyaseten ortaya konulabilecek formüllerle mümkün. Bugün ülkemizde bu formülleri üretebilecek ve uygulayabilecek en büyük güç CHP ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

“İktidarımızda Güzel Günler Göreceğimize İnanıyorum”

Eğitimci Eren Özdaş da CHP’den aday adaylığını Mustafa Kemal Atatürk’ün “’Milletin kaderini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” sözleriyle açıkladı. Deprem felaketi başta olmak üzere ülkede yaşanan tüm sorunların dayanışma içinde aşılacağını ve bu dayanışmayı da Millet İttifakı’nın sağlayabileceğini söyleyen Eren Özdaş, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşünde kendisine destek vermekten ve 28. Dönem Genel Seçimlerinde Milletvekilliğine aday adaylığımı açıklamaktan büyük bir onur duymaktayım. İktidarımızda güzel günler göreceğimize inanıyorum” dedi.

“Gariban Vatandaşı Kendi Dertleriyle Baş Başa Bıraktılar”

Gece-gündüz demeden çalışan çiftçinin, esnafın, asgari ücretlinin sorunlarını çok iyi bildiğini bu insanların emeklerinin karşılığını alamadığını söyleyen iş insanı Gürsel Keskin, iktidarın bir takım vaatler dışında topluma bir şey veremediğini kaydetti. Milletin 21 yıldır AK Parti’yi iktidar yaptığını ancak gelinen noktada yine aynı milletin derdini anlatacak bir vekil bulamadığını dile getiren Keskin, “21 yıldır ‘uçtuk uçuyoruz, başkanlık sistemine geçelim uçacağız’ diyenler, sadece kendi eş, dost ve akrabalarını uçurdular. Gariban vatandaşı ise kendi dertleriyle baş başa bıraktılar. Bu iktidarın gitme vakti geldi. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte ülkeye barış, umut, huzur gelecek” dedi.

“Ülkede ve Şehirde Başarılı İşler Ortaya Koymak İçin Adayım”

Cumhuriyetin 100’üncü yılında hak ve kazanımları geliştirmenin ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmanın en temel amaçları olduğunu söyleyen İş İnsanı Berrin Özan, hem Türkiye’de hem de Aksaray’da başarılı işler ortaya koymak için aday olduğunu belirtti. Aksaray’ın büyük bir cezaevine sahip olma özelliği ile değil, nitelikli eğitim veren kurumlara sahip olma özelliği ile anılmasını arzu ettiklerini de ileten Özan, “Umudumuz gençlerde ve kadınlardadır. Kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyorum. Kadın istihdamının artması gerektiğini düşünüyorum. Geçici çözümler değil, kalıcı çözümlerin bir parçası olmak için adayım” dedi.

CHP, aday adaylığı açıklamaları münasebetiyle gün içinde büyük bir yoğunluk yaşadı. Başvuru süreci 20 Mart’ta tamamlanacak.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL