SİYASET

CHP Aksaray belediye başkan adayı Demir, vatandaşa bir dokundu bin ah işitti

CHP Aksaray belediye başkan adayı Demir, vatandaşa bir dokundu bin ah işitti

CHP Aksaray belediye başkan adayı Pelinsu Yıldırım Demir, vatandaşa bir dokundu bin ah işitti.

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı, Harita Yüksek Mühendisi Pelinsu Yıldırım Demir seçim gezileri kapsamında Aksaray’ın en büyük alışveriş ve yaşam merkezini ziyaret etti.

Pelinsu Yıldırım Demir alışveriş merkezinin her katında bulunan esnafı ziyaret ederek esnafların beklentilerini ve şikâyetlerini not aldı.

Aksaray Belediye Başkan Adayı Demir, AVM de bulunan esnafa projelerinden bahsetti. Pelinsu Yıldırım Demir, esnafa işlerinin nasıl gittiğini sorması üzerine birçok farklı alanda iş yeri işleten esnaf gün geçtikçe durumlarının ve ticaretlerinin kötüye gittiğini ve artık pahalılıktan dolayı satış yapamadıklarını, sattıklarının yerine yenisini de koyamadıklarını söylediler.

Alışveriş merkezinde gezen Aksaraylı vatandaşlar ile sohbet eden CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Demir, konuştuğu her vatandaştan bir dokunup bin ah işitti.

Aksaray için yapılması gereken hiçbir şeyin tam manası ile yapılmadığını belirten vatandaşlar “ Ne çeşmeden su içebiliyoruz, ne kaldırımlardan yürüyebiliyoruz, nede arabamızla düzgün bir yoldan gidiyoruz. Şehre göstermelik yapılan bir iki cadde harici gerçek bir yatırım yok” diyerek şikâyetlerini dile getirdi.

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Demir, vatandaşlara ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağını söyleyerek her konuda kendisine çekinmeden ulaşabileceklerini belirtip telefon numarasını verdi ve talepleri not etti.

Pelinsu Yıldırım Demir esnaf ziyareti esnasında Aksaraylı vatandaşlar ve esnaflar ile yaptığı sohbetlerde “ Aksaray’da şimdiye kadar yapılan belediyecilik ne yazık ki yeterli değil. Birçok eksik görüyoruz. İhmal edilmiş mahalleler var. Yapılaşmada çarpıklaşma ve sorunlar var. Gençler kafeler caddesine sıkışmış, sağlıklı sosyalleşecekleri aktiviteler yok. Ulaşabilecekleri ne kültür sanat, ne de spor aktiviteleri var. Ben kendimde bu şehir de yaşayan bir genç olarak bunların eksikliklerini fazlası ile hissediyorum. Mesleğim Harita yüksek mühendisliği, bu yüzden şehrin mimarisi, yapılaşması ve fiziki eksiklerini de görüyorum. Biz gördüğümüz tüm eksiklere çözümler üretmek için projeler hazırladık. Aksaray’ı kaderine terkedilmiş halinden artık kurtarmak istiyoruz. Bunun içinde sizden bir şans istiyoruz” dedi.

Aksaraylı vatandaşların ve esnafın yoğun ilgi gösterdiği CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir AVM ziyareti sırasında sık sık, gençlerin ve yaşlıların sevgi gösterileri ile karşılaşırken. Vatandaşlar Demir’e “ Artık bir değişim şart, adaylığınızda sizi destekliyoruz. Artık bu şehre bir kadın eli değmeli “ dediler.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL