ASAYİŞ RESMİ KURUM HABERLERİ

7/24 güvenlik kameralarıyla izleniyor

7/24 güvenlik kameralarıyla izleniyor

Loading

Aksaray Belediyesi, kent genelinde vatandaşlara daha huzurlu, güvenli ve kaliteli yaşam alanları oluşturmak, çocukların ve ailelerinin güvenliğini sağlamak amacıyla8 farklı noktaya daha 7/24 esası ile çalışan güvenlik kameraları yerleştirdi.

Fatih Millet Bahçesi, Gülümse Parkı, Selçuklu Parkı, Macera Parkı, Nakkaş Spor Tesisleri ve Parkı, Salı Pazarı, Pazar Pazarı ve Merkez Akmek haftanın yedi günü 24 saat kayıt altına alacak. Belirlenen program kapsamında güvenlik kamerası monte işlemleri devam edecek.

Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın daha güvenli ortamlarda vakit geçirmeleri önceliklerimiz arasında yer alıyor diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer konuya ilişkin şu görüşlere yer verdi. “Bu nedenle parklarımızı ve halka açık alanları kameralar ile daha güvenli hale getiriyoruz. Öncelikle büyük ve yoğunluğun yaşandığı alanlardan başlayarak güvenlik kameralarının yaygınlaştırılacağız.

Daha önce çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz parklara kamera takma işlemine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şu an 8 noktada daha kamera montaj işlemlerini tamamladık. Diğer parklarımızdaki çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Çocuklarımızındaha güvenli vakit geçirebileceği, ailelerimizin gönlünün rahat olacağı şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Aksaray her geçen gün daha güvenli, daha huzurlu olacak” diye konuştu.

Aksaray Belediyesi’nin “Akıllı Şehir” uygulamasının önemli adımlarından birini olan “Güvenli Park Projesi” farklı bölgelerde uygulanmaya devam ediyor. Parkların teknolojik yetkinlik ile donatılmasıyla 7/24 güvenlik kamera sistemleriyle izlenmesi sayesinde Vandalizm’in önüne geçebilmeyi, çocukların ve ailelerin daha güvenli ortamlarda vakit geçirebilmeleri ve park ile yeşil alanların güvenliğini en üst seviyede tutmayı amaçlayan Güvenli Park Projesi ile madde bağımlılarının parklardan uzak tutulması, darp, kavga, hırsızlık ve kapkaç gibi olayların da önüne geçilmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL