ASAYİŞ

Maskesiz dışarı çıkmanın yasak bulunduğu il sayısı 38 oldu

Maskesiz dışarı çıkmanın yasak bulunduğu il sayısı 38 oldu

Loading

Türkiye’de koronavirüs salgınında normalleşme süreci başlarken, virüsle mücadele de devam ediyor. Salgına karşı alınan tedbirlerin en mühimlerinden olan MASKE TAKMAK 2 ilde daha mecburi duruma getirildi. Sonuç olarak maskesiz dışarı çıkmanın yasak bulunduğu il adedi 38 oldu.

Hangi illerde maskesiz sokağa çıkmak yasak?

Türkiye ‘yeni normal’ devresine girse de koronavirüsle mücadele hız kesmeden devam ediyor.

Virüsle mücadelede mühim araçlardan biri olan maskenin kullanım kısmı bu kapsamda genişletiliyor. Kütahya ve Kars’ta da MASKE TAKMAK mecburi duruma geldi. Sonuç olarak maskesiz dışarı çıkmanın yasak bulunduğu il adedi 38 oldu.

KÜTAHYA’DA MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU

Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu, Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, açık alanlarda ağız ve burnu tam olarak kapatacak şekilde maske takma mecburiyeti getirdi.

Kütahya Valisi Ömer Toraman başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, il çapındaki toplu hayat alanlarında maske takma mecburiyeti getirildiğini duyurdu.

 

Yapılan açıklamada, “İlimiz çapında bütün vatandaşlarımızın toplu hayat kısmı kapsamında olan açık alanlarda (meydanlar, cadde ve sokaklar, park ve bahçeler, endüstri siteleri, tarım alanları, toplu taşıma araçları, kamu-özel bütün kurum ve iş yerleri açık alanları dahil) maske takma mecburiyeti getirilmesine, maskenin ağız ve burnu tam olarak kapatacak şekilde takılmasına karar verilmiştir. Karara uymayanlar ile ilgili idari para cezası uygulanacaktır” denildi.

KARS’TA HALKIN YOĞUN OLDUĞU CADDE VE SOKAKLARA MASKESİZ ÇIKMAK YASAKLANDI

Kars’ta korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında halkın yoğun bulunduğu cadde ve sokaklarda maskesiz gezmek yasaklandı.

Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında Faikbey, GAMP, Atatürk, Kazımpaşa, Dr. Metin Sözen, Ordu, Şehit Yusufbey ve Halitpaşa caddelerinin tamamı ile Ortakapı Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve Hapan mevkisinde 3 Haziran 2020 itibarıyla ağız ve burnu tamamıyla kapatacak şekilde maske takmanın mecburi duruma getirilmesi kararı alındı.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı karar tarafında maskesiz yasaklama getirilen cadde ve sokaklara maske takmadan çıkan vatandaşlar ile ilgili cezai prosedür uygulanacak.

HANGİ İLLERDE MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK?

 

Koronavirüs salgını nedeniyle Kütahya, Kars, Elazığ, Erzurum, Iğdır, Şanlıurfa, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Uşak, Rize, Karabük, Kayseri, Sakarya, Siirt, Tunceli, Kırıkkale, Kırklareli, Isparta, Burdur, Konya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Gümüşhane, Bolu, Kocaeli, İzmir, Mardin, Amasya, Malatya, Zonguldak ve Bursa’da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL