ASAYİŞ

Karanlık dünyası vali Aydoğdu sayesinde aydınlandı

Karanlık dünyası vali Aydoğdu sayesinde aydınlandı

Loading

Doğuştan görme engelli 16 yaşındaki Meryemana Kocaoğlan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun girişimleri ile göz ameliyatı oldu. Göz mercekleri değiştirilen Meryemana, yüzde 100 görme yetisine kavuşurken; Vali Hamza Aydoğdu’yu teşekkür ziyaretinde bulunarak; ‘Ben şimdi dünyaya geldim.
Eğitimimi tamamlayıp doktor olmak istiyorum’ dedi.
Aksaray’ın Sevinçli köyünde 5 çocuklu Kocaoğlan ailesinin en büyüğü olan Meryemana Kocaoğlan yüzde 85 oranında görme engelli olarak dünyaya geldi.
Gözlerindeki yüzde 15’lik görme oranı nedeniyle en yüksek derecede gözlük kullanmak zorunda kalan Kocaoğlan, zamanla yüzde 100 yaklaşan görme kaybı nedeniyle ilkokul 2. Sınıftan ayrılmak zorunda kaldı.
Vali Hamza Aydoğdu genç kızın sağlığına kavuşturulması ve yapılacak ameliyat ile ilgili her türlü yardımın yapılması talimatını vererip girişimlerde bulunurken ismini vermek istemeyen hayırsever iş insanı Vali Aydoğdu’ya bu konuda destek olmak istediğini bildirdi.
Meryemana Kocaoğlan’ın göz mercekleri özel bir hastanede yapılan ameliyatla değiştirildi. Yüzde 100 görme yetisine kavuşan Meryemana, babası ve köy muhtarı ile Vali Aydoğdu’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
Vali Hamza Aydoğdu: “Onun duası bize yeter”
Duygulu anların yaşandığı ziyarette ‘Dünya’ya yeniden geldim’ diyen genç kıza sarılan Vali Hamza Aydoğdu; ‘Meryemananın gözlerindeki ışıltıyı görmek dünyaya değer. Kızımız, belkide tam tonlarında hiç görmediği renkleri, gökyüzünün maviliğini yeni doğmuşçasına yeniden görüyor. Onun duası bizlere yeter.
Yeni hayatının kendisine başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL