Depremden etkilenen çocuklar bilim merkezinde

Aksaray Belediyesi, depremden etkilenerek Aksaray’a gelen çocuklar için Bilim Merkezinde etkinlikler düzenledi. 

Depremden etkilenen çocuklar bilim merkezinde
Yazar : Tarih : Okunma : 6.965 Okuma Yorum Yap

Başkan Dinçer; ‘’çocuklarımız bu süreci sağlıklı bir şekilde geride bırakacak’’

Aksaray Belediyesi, depremden etkilenerek Aksaray’a gelen çocuklar için Bilim Merkezinde etkinlikler düzenledi.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem felaketinin etkilerini çocukların zihinlerinden silmek için birçok etkinlik düzenleyen Aksaray Belediyesi’ne bağlı Bilim Merkezi kapılarını depremzede çocuklar için açtı. Deprem bölgesinden tahliye edilerek KYK yurtlarına yerleştirilen çocuklar için Aksaray Bilim Merkezinde etkinlikler düzenlendi.

Bilim Merkezi bahçesinde depremden etkilenen çocuklar için model uçak gösterisi, eğitici deneyler ve bilim tiyatroları düzenlendi. 200 çocuğun heyecanla katıldığı etkinlikte çocuklar eğlenirken öğrendi. Çocuklar deprem anında yaşadıkları acı hadiselerden biran olsun uzaklaştılar.

Aksaray Belediyesi’nin depremden etkilenen çocuklar için yaptığı çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Çocuklarımızın gülüşü bizim için çok değerli. Yaşadığımız deprem felaketinin ardından şehrimize taşınan ve deprem haberlerinden etkilenen tüm çocuklarımız için, psikologlar ve uzman eğitimciler gözetiminde sosyal etkinlikler düzenlemiştik. Bugünde Aksaray Bilim Merkezimizde depremden etkilenen 200 çocuğumuzu misafir ettik. Deprem bölgesinden şehrimize gelen küçük misafirlerimiz düzenlediğimiz etkinlikle eğlendiler. Depremin olumsuz havasından uzaklaştılar. Biz onların sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.  Yaralarımızı hep birlikte saracağız” Dedi.

 

İlk yorumu siz yazın