Bu çocuklar bir Harika

Aksaray 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden hayranlık uyandıran kütüphane kurdular.

Loading

Bu çocuklar bir Harika

Aksaray 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri atık malzemelerden hayranlık uyandıran kütüphane kurdular

Aksaray 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri atık malzemeleri değerlendirerek okulun modern bir kütüphaneye kavuşmasını sağladı.

Eski bilgisayar kasaları, paletler, kablo makaraları, araba lastikleri eski ahşap mobilyaları değerlendirerek,  kitap raflarına, oturma alanlarına dönüştüren öğretmen ve öğrenciler içinde bulunmaktan büyük keyif aldıkları bir kütüphane yaptı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile birlikte öğretmen ve öğrenciler tarafından oluşturulan sıfır atık kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Aksaray 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Zafer Topçu, kütüphanenin kurulumunda çalışan öğretmen ve öğrencilerle görüşen Vali Aydoğdu; kütüphaneye hayran kaldığını belirterek öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Vali Aydoğdu klasik bir kütüphane açılışı için geldiğini düşündüğünü ancak kullanılan malzemeler ve tasarımı ile ilgi çeken kütüphaneyi çok beğendiğini söyledi. Kütüphanede öğrencilerle satranç oynayan Vali Aydoğdu okul öğretmen ve öğrencileri ile bir süre sohbet etti.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL