Genel

Belediye ekipleri Kahramanmaraş’ta çadır kent kurulumuna başladı

Belediye ekipleri Kahramanmaraş’ta çadır kent kurulumuna başladı

Loading

Belediye ekipleri Kahramanmaraş’ta çadır kent kurulumuna başladı. Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; ‘’depremzedelerimizin geçici barınma ihtiyacı için çalışıyoruz’’

Aksaray Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşların geçici barınma ihtiyacını karşılamak için çadır kent kurulumuna başladı.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremin ardından bölgeye teknik personeller, temizlik personelleri, iş makinaları ve yardım tırları gönderen Aksaray Belediyesi depremzedeler için Kahramanmaraş’a çadır kent kuruyor.

Vatandaşların iklim şartlarından etkilenmeden kullanabilecekleri soğuk iklim çadırlarının kurulumu Aksaray Belediyesi personelleri tarafından yapılıyor. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kampüsü içerisine toplam 75 adet çadır kuruluyor.

Aksaray Belediyesi’nin kurduğu çadır Kent 600 kişinin barınma ihtiyacı karşılayabilecek kapasiteye sahip.  6*4 ebatlarındaki 24 metrekarelik çadırlar vatandaşların ihtiyacını karşılayacak biçimde tasarlandı. Ortalama 6 veya 8 kişinin barınabileceği çadırlar içerisinde yatak, yorgan, yastık, nevresim ve soba ile kullanıma hazır olarak vatandaşlara teslim edilecek.

Çadır Kent olarak belirlenen alanda her gün üç öğün sıcak yemeğin çıkarılacağı mobil mutfak, ailelerin vakit geçirebileceği sosyal alan, duş ve tuvalet alanı yer alacak. Depremzedelerin sağlık hizmeti alabileceği sağlık çadırı da alan içerisinde depremzede vatandaşların hizmetinde olacak.

Kahramanmaraş’ta kurulumuna Aksaray Belediye ekipleri tarafından başlanılan Çadır Kent ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, bölgede geçici barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik birçok çalışma yaptıklarını söyledi. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Depremin ilk gününden itibaren bölgede yaraların sarılması için çalışıyoruz. Tüm birimlerimizle bölgede hasar tespit çalışmalarından, enkaz kaldırmaya, temizlik çalışmalarından sıcak yemek hizmetlerine ve yardım dağıtılmasına kadar birçok alanda çalışma yapıyoruz. Soğuk İklim Çadırları kullanarak oluşturduğumuz Çadır Kentimizle vatandaşlarımızın geçici barınma ihtiyacını karşılamış olacağız.’’ Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL