EKONOMİ

ATSO Heyeti Romanya’da

ATSO Heyeti Romanya’da

ATSO heyeti Erasmus + Projesi kapsamında istişarelerde bulunmak üzere Romanya’ya gitti.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Tarafından Yürütülen Erasmus + Orta Anadolu Staj Projesi Kapsamında AB Ülkelerinde İş Dünyası Temsilcileri İle Görüşmeler Yaparak Öğrenci Haraketliliklerinde Staj İşyeri Bulunması  ve iş dünyası ve kamu kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi  yeni networkler oluşturulması amacıyla Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak , Yönetim kurulu  Sayman Üyesi  Hacı İsmail Başer ,  Yönetim kurulu Üyesi Enver Şanlı ,Genel Sekreter Mustafa Murat Yılmaz  Romanya’nın başkenti Bükreş ’de bir dizi temas gerçekleştirdiler.

Ziyaretlere ilişkin açıklamalarda bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, yaptığı açıklamada; Aksaray Ticaret ve Sanayi Odamız tarafından yürütülen Erasmus + Orta Anadolu Staj Projesi Kapsamında Öğrenci Haraketliliklerinde Staj İşyeri Bulunması ve iş dünyası ve kamu kuruluşları ile ilişkilerin geliştirilmesi yeni networkler oluşturulması amacıyla Romanya’nın başkenti Bükreş’te temaslarda bulunduk. Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyükelçiliği Ticari Ateşesi M. Naci Akdoğan ziyaret ederek Romanya ekonomisi hakkında bilgi alışverişi sağlanmış, hangi alanlarda yatırın ve dış ticaret fırsatları olduğu hususlarında bilgi alınmıştır.

Heyetimiz resmi temaslar kapsamında Romanya Türk İş Adamları Derneğiniz ziyaret etmiş, programa TİAD Başkanı Sn. Ufuk Tandoğan, Başkan Yardımcısı Sn. Gürsel Öztürkmen ve YK Üyemiz Sn. Burak Aktan katılım sağlamış ziyarette Romanya, TİAD ve Aksaray TSO arasında iş birliği olanakları ve Erasmus + Orta Anadolu Staj Projesi Öğrenci Haraketliliklerinde Staj İşyeri bulunması konuları görüşülmüştür. Aynı zamanda tüm programımız boyunca bizlerle birlikte olan İş adamları Yusuf Ortaköylü, Şaban Yaşar ve Mehmet Atar ile işyeri ziyaretleri yaparak istişarelerde bulunduk. Değerli iş adamlarımız Yusuf Ortaköylü, Şaban Yaşar ve Mehmet Atar’a bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Aksaray iş dünyası adına teşekkür ediyoruz. Erasmus + Orta Anadolu Staj Projesi kapsamında Romanya ile güzel işlere imza atacağız” Dedi.

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL