Aksaray’a Şehit Ateşi Düştü

Aksaray  merkeze bağlı Bağlıkaya beldesi doğumlu 3 yıllık askeri personel olan Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser (23) şehit düştü.

Aksaray’a Şehit Ateşi Düştü
Yazar : Tarih : Okunma : 8.379 Okuma Yorum Yap

Aksaray  merkeze bağlı Bağlıkaya beldesi doğumlu 3 yıllık askeri personel olan Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser (23), Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı emrinde iken Pençe Yıldırım Operasyonu kapsamında yaklaşık 2 yıl önce Irak’ın kuzeyindeki Tepe Üs Bölgesi’ne gönderildi. Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser (23),  2 bin 4 rakımlı Tepe Üs Bölgesinde ağaç mevzilerin gözetleme ve ateş sahalarında ağaç temizleme faaliyetine katıldı. Faaliyet esnasında büyük bir ağacın üzerine düşmesi sonucu ağır yaralandı, Uzman Çavuş Faruk Eser kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit düştü.

 Şehadet haberini Askeri personel verdi.

Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser (23) şehadet haberi Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Aksaray merkeze bağlı Bağlıkaya beldesinde baba evine verildi.

Şehidin babası Nuh Eser (56) ve annesi Havva Eser (49) acı haberin ardından fenalaşırken, baba evine Türk bayrağı asıldı. Şehit cenazesinin yarın geleceği ve beldedeki meydanda öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından belde mezarlığına defnedileceği öngörülüyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Başsağlığı mesajı yayımladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şehit Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Akar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kahraman silah arkadaşımız, 24 Eylül 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman Şehidimize, şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yazılı açıklama

Milli Savunma Bakanlığı’ndan, Şehit Piyade Uzman Çavuş Faruk Eser’e ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde bir üs bölgemizde ateş ve gözetleme sahalarının temizlenmesi çalışmaları esnasında bir kahraman silah arkadaşımız üzerine ağaç devrilmesi sonucunda yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine yer verildi.

admin admin (ilkhavadisgazetesi@gmail.com)

İlk yorumu siz yazın