Genel

Vali Aydoğdu Ihlara Vadisinde Doğa Yürüyüşü yaptı

Vali Aydoğdu Ihlara Vadisinde Doğa Yürüyüşü yaptı

Aksaray Valisi  Hamza Aydoğdu Ihlara Vadisinde Doğa Yürüyüşüne Katıldı

Aksaray Valisi  Hamza Aydoğdu “Kapadokya’nın İncisi Ihlara Vadisini Türkiye ve dünyaya en iyi şekilde tanıtacağız”

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 10 ören yeri arasında yer alan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadisi doğa yürüyüşleri içinde büyük ilgi görüyor.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu eşi Mine Aydoğdu, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Gülağaç Kaymakamı Elif Nur Saçal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Müsiad Aksaray Şube Başkanı Eyüp Dağdaş, sporcular, öğrenciler ve kamu kurum amirleri ile birlikte Ihlara Vadisinde doğa yürüyüşüne katıldılar. Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda yaklaşık 120 kişinin katıldığı etkinlikte; Melendiz Çayının geçtiği içerisinde doğa ve tarihi değerleri barındıran vadi içerisinde yürüyüş yapan Vali Hamza Aydoğdu Ihlara Vadisinin tabi güzellikleri ile Kapadokya bölgesinin incisi olduğunu belirtti.

Yürüyüş boyunca hır yıl 500 binin üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşan Ihlara Vadisi ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan’dan bilgi alan Vali Aydoğdu İçerisinde dört mevsim akan Melendiz çayı, muhteşem bitki örtüsüyle Kapadokya içerisindeki ayrı bir güzelliğe sahip Ihlara Vadisine daha çok turistin gelmesini sağlayacak projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

Vali Aydoğdu yürüyüş sonunda yaptığı açıklamasında; “Gençlik Merkezindeki sporcular birim amirleri ile beraber 7 km yürüyüş yaptık. Ihlara vadisi gerçekten görülmeye değer tarihi bir değer. Dünyanın yaşam olan ilk kanyonlarından birisi. Bundan sonraki süreçte yapmamız gereken Ihlara Vadisini öncelikle Türkiye’ye ve bütün dünyaya tanıtmak. Bununla ilgili yaptığımız stratejik planlarımız var. Bunları yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklayacağız.” dedi.

Anadolu toprakları üzerinde farklı medeniyetlere beşiklik etmiş böyle yerlerin az bilinmesi veya bilinmemesi tarihimiz ve kültürümüz açısından çok üzüntü verici bir durum olduğunu ifade eden Vali Aydoğdu: “Bu yerlerin tanıtılması için Aksaray’ın bütün dinamikleri ile birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonraki süreçte Türkiye’de değişik kesimlerde insanları buraya çağırıp Pazar yürüyüşlerini hep birlikte devam ettireceğiz.” dedi.

Yürüyüş etkinliğine katılan katılımcılara teşekkür eden Vali Aydoğdu Ihlara Vadisinin tabi güzelliklerini muhteşem olarak niteleyerek, Vadiyi hiç görmeyen veya gezmeyen Aksaraylıları da Vadiyi görmeye ve doğa yürüyüşleri için Vadiye gezmeye davet etti.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL