MESAJLAR

Nevin Yüce’ nin 29 Ekim Kutlama mesajı

Nevin Yüce’ nin 29 Ekim Kutlama mesajı

Loading

Zafer Partisi Aksaray Belediye Başkan A. Adayı Girişimci iş kadını Nevin Yüce , “Halkın, kendi kendini idare edebilme özgürlüğüne sahip olduğu Cumhuriyet, ezelden beri hür olan Türk Milleti’ne en uygun yönetim biçimidir” dedi.

Zafer Partisi Aksaray Belediye Başkan A. Adayı Girişimci iş kadını Nevin Yüce , Cumhuriyetin ilanının 100’ncü yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak, tarih boyunca zaferler kazanan milletimizin 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet’le, kendi kaderini yine kendinin belirlediğine vurgu yaptı.

Vatanın her karış toprağında bağımsızlık için yıllarca büyük bir mücadele verildiğini kaydeden Zafer Partisi Aksaray Belediye Başkan A. Adayı Girişimci iş kadını Nevin Yüce , mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Yüce milletimizin bağımsızlığı, aziz vatanımızın bölünmez bütünlüğü için en büyük teminatımızın Cumhuriyetimiz olduğunu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk şu şekilde ifade etmiştir;

 ‘Cumhuriyet, imkân demektir. Cumhuriyet, yalnızca adıyla bile birey özgürlüğünü aşılayan sihirli bir aşıdır. Görülecektir ki, cumhuriyet imkânları olan her memleket, özgürlük davasında er geç başarılı olacaktır. Cumhuriyet, kendisine bağlı olanları en ileri aşamalara götüren imkânları verir. Bağımsızlık ve özgürlüğüne sahip olan milletler, ilerleme yolunda imkânlara sahip demektirler. O halde cumhuriyet, her alanda ilerlemenin de en belirgin teminatıdır. Cumhuriyeti bu anlamıyla ve bu kapsamıyla anlamak gerekir.

ZAFER PARTİSİ olarak bu bilinçle, geleceğin aydınlık yolunda başarıyla yürüyen gençler yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bağımsızlığı uğruna canlarını fedan eden aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anarken, Cumhuriyetimizin 100. yılını gurur ve onurla kutluyorum.”

Nevin YÜCE / ZAFER PARTİSİ Aksaray Belediye Başkan A. Adayı

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL