Genel

Kara saplanan ambulans ve hasta 1 saatlik çalışma ile kurtarıldı

Kara saplanan ambulans ve hasta 1 saatlik çalışma ile kurtarıldı

Loading

Aksaray’da olumsuz hava koşulları nedeniyle yolda mahsur kalan içerisinde doğum sancısı başlayan kadın ve eşinin bulunduğu ambulans Karayolları, UMKE ve Jandarma ekiplerinin 1 saatlik çalışması sonucu kurtarıldı.

Aksaray’da kar yağışının ardından gece başlayan şiddetli rüzgar ve tipi Ortaköy İlçesine ulaşımı sağlayan yolunun belirli bölümlerinin kapanmasına neden oldu. Karayolları ekiplerinin yolu açık tutmak için gece başlayan çalışmaları gündüz saatlerinde de devam ettirdi.

Doğum sancısı başlayan kadını taşıyan ambulans yolda mahsur kaldı.

Ortaköy İlçesinde eşinin doğum sancıları başlayan Emrah Coşkun 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi. Ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilen Sevgi Coşkun ve eşini taşıyan ambulans Gökkaya Köyü yakınlarında şiddetli tipi nedeniyle yolda kar birikintisine saplandı. Trafiğe kapatılan yolda kar temizleme çalışması yapan Karayolları ekibi ile Jandarma ve Umke ekipleri ambulansın mahsur kaldığı bölgeye ulaşarak kurtarma çalışması başlattı.

Yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından içerisinde doğum sancısı başlayan Sevgi Coşkun ile eşi Emrah Coşkun’un bulunduğu ambulans kurtarılarak Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevki sağlandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL