Genel

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Ömer Faruk Ağır “ İYİ’LERİN İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜ BİRİLERİNİN UYKUSUNU KAÇIRDI ”

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Ömer Faruk Ağır “ İYİ’LERİN İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜ BİRİLERİNİN UYKUSUNU KAÇIRDI ”

Loading

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Ömer Faruk Ağır Genel Başkan Meral Akşener’in Aksaray’ı ziyaretlerinin ardından yazılı basın açıklaması yayınladı. 

Genel Başkan Meral Akşener’in ziyareti ile ilgili yapılan açıklamada “Genel başkanımız Sayın Meral Akşener 2,5 yıl önce başladığı Türkiye’nin 81 il ve ilçesindeki gezilerinin ikinci turunda Aksaray’ımıza 2. ziyaretini gerçekleştirmiştir. Genel Başkanımız Meral Akşener’in 81 il ve ilçelerdeki gezileri bir miting havasında geçmekte olup Genel Başkanımız il ve ilçe gezilerinde sadece vatandaşın ve esnafın dertlerini dinlemektedir. Hiçbir şekilde kendi partisinin siyasi propagandasını yapmamakla birlikte başka hiçbir siyasi partiye de herhangi bir atıfta bulunmamaktadır. Genel Başkanımız 81 il ve ilçede esnaf ve halk ziyaretlerinde vatandaşın esnafların çiftçinin emeklinin asgari ücretlinin ve toplumun tüm kesimlerinin sorunlarını bizzat yine halkın kendisinden dinleyip kamuoyuna yansıtmaktır. 20 yıldır ülkeyi yöneten ve her alanda vatandaşın sesini kısmayı düşünen baskıcı iktidarın, sanki ülkede hiçbir sorun yokmuş gibi kendi yandaş medyasında çizdiği pembe tablolara karşılık Genel Başkanımız iki buçuk yıldır sahalarda, 81il ve ilçelerde yaptığı gezilerde gerçekte olanla iktidarın gizlemeye çalıştığını apaçık ortaya koymuştur. Bu gezileri kapsamında Aksaray’ımıza 2. defa gelen Genel Başkanımız Meral Akşener’i Aksaraylı hemşehrilerimiz bağrına basmış. Merkez esnaf gezisi başta olmak üzere Ortaköy ilçesi ve Ağaçören ilçesindeki esnaflarımız ve hemşerilerimiz Genel Başkanımızın programına yoğun ilgi göstermiştir. Genel Başkanımız Aksaray’a bir miting yapmaya değil, esnaf ve vatandaşlarımızla dertleşmeye gelmiş, 20 yıldır iktidarın Aksaray’a verdiği sözlerin tutulmadığını, gelmeyen kara treni, iktidar milletvekillerinin gasp ettiği çiftlikleri, yolsuzlukları, çeşmesinden içilemeyen suları açık yüreklilikle bir kez daha iktidarın Aksaray milletvekillerine hatırlatmıştır. Biz gördük ki Genel Başkanımız Meral Akşener’in Aksaray’a ziyareti, iktidar mensuplarının paniklemesine neden olup tüm trollerini harekete geçirmesine vesile olmuştur. İyilerin iktidarının ayak seslerini duyan mevcut iktidarın mensuplarını, bir korku ve panik havası kaplamış. Yıllardır kendilerinin ekonomik krizle boğuşturduğu esnafını, çorbacıyı bile ziyaret etmekten aciz olduklarını, çarşıda pazarda bildik noktalar dışında halkın içine inemedikleri gerçeğini gizlemek için Genel Başkanımızın Aksaray’a gelişi ile ilgili trollerin harekete geçirerek Aksaray’daki gerçekleri, ilimizde evine ekmek götüremeyen babaların intihar girişimlerini görmeyerek İYİ Parti üzerinden gündem değiştirmek için bir çaba içerisine girmişlerdir” dedi.

“Siz İntihara Teşebbüs eden babalardan haber verin”

İl Başkanı Ağır Aksaray’da günden güne artan intihar teşebbüsleri ve ekonomik krizle ile ilgili iktidar temsilcilerine sorular yönelttiği açıklamasında “Sizler ekonomik sıkıntılardan dolayı intihar eden vatandaşlarımızdan haber verin. Vicdanınız rahat mı? Siz geçen hafta evine ekmek götüremediği ve çocuklarının istediklerini alamadığı için psikolojik problemler yaşayıp intihar etmek isteyen öğretmenin durumundan haber verin. Girdi maliyetleri yüksek olduğu için süt ineklerini kestirmek zorunda kalan üreticiden, siftah yapmadan evine giden esnaftan, kredi borcu yüzünden icralık olan çiftçi, memur, esnaf ve emeklilerin durumlarına nasıl çare olacaksınız onlardan bahsedin. 

Aksaray’da 2022’nin ilk 6 ayı içerisinde 8 bin 600 kişinin icra dosyasını bulunuyor. Bu rakam neredeyse Aksaray’daki hanelerin %15’ini kapsıyor. iktidar mensuplarının bu konudan haberi var mıdır? Genel Başkanımızın da söylediği gibi bu millet bu dinozorlardan kurtulacak.

Hepimizin bildiği güzel bir söz vardır ‘Güneş balçıkla sıvanmaz.’ Milletimizin umudu, güneşi Genel Başkanımız Meral Akşener Aksaraylı halkımız tarafından büyük bir coşku ve sevgiyle karşılanıp Aksaray misafirperverliği ile ağırlanmıştır.  Genel Başkanımız Meral Akşener Aksaray halkına selam sevgi ve teşekkürlerini iletmiştir” ifadelerine yer verdi. 

“Sayılı günler çabuk geçer “

“Sayılı günler çabuk geçer” diyen İl Başkanı Ağır “Olası bir erken seçim ya da zamanında yapılacak seçimde Millet İttifakı tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’dan da büyük bir seçim zaferi ile çıkacaktır. Bunun korkusu mevcut iktidarı sarmıştır. Onların bu beyhude çabalarını görüyor ve sadece gülümsüyoruz.

İktidar yürüyüşümüz hızlandıkça bazı çevreleri panik ve heyecan sarmasının ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösterdiğini görmekteyiz. 

Kimse umutsuzluğa kapılmasın, bu ülkenin üzerine çökmüş karanlığın aydınlanmasına inanın az kaldı!” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL