Genel

İl Başkanı Kavallı” Allah bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”

İl Başkanı Kavallı” Allah bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”

Loading

Memleket Partisi Aksaray İl Başkanı Murat Kavallı İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. Yıldönümünü münasebetiyle ilgili Mesaj yayınladı.

Aziz Türk Milleti’nin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. yıldönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

Milli mücadele günlerinin heyecanını destansı bir şekilde yansıtan İstiklal Marşımız, dün olduğu gibi bugün de kalplerimizi, ruhlarımızı birleştirerek yolumuzu aydınlatmaya devam edecek ve eşsiz vatanımızın semalarında ilelebet yankılanacaktır.

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Marşı’nın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Bu marş bizim inkılabımızı anlatır, inkılabımızın ruhunu anlatır. Bunu ne unutmak ne de unutturmak lazımdır. Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklâl. 12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulü kutlu olsun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Murat Kavallı

Memleket partisi Aksaray İl Başkanı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL