Genel

Fırın ve Marketlerde Ramazan Denetimi

Fırın ve Marketlerde Ramazan Denetimi

Loading

Aksaray Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve standartlara uygun gıda tüketimini sağlamak amacıyla il genelinde faaliyet gösteren fırın ve marketlere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehir genelinde faaliyet gösteren fırınlarda ruhsat, hijyen, genel temizlik ve gramaj denetimleri ile market raflarındaki ürünlerin etiket fiyat karşılaştırmasını yaptı.

Denetimleri Ramazan Ayı’nda daha da sıklaştıran Zabıta ekipleri, halk sağlığını korumak için başlatılan denetimlerde hijyen kurallarına ve ekmek gramajlarına öncelik verdi. Zabıta ekipleri, market denetimleri ile ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatları arasında tutarsızlık bulunan işletmeler hakkında tutanak hazırladı. Aynı şekilde hijyen kurallarına uymayan, eksik gramajla ekmek satan ve kural ihlali yaptığı tespit edilen işletimlere yönelik de yasal işlem başlatıldı.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Ramazan Ayı’nda her gün gerçekleştirilen denetimlerin diğer zamanlarda da belirli periyotlar halinde gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL