Genel

Eskil’de bozuk yollardaki çukurlara Ağaç fidanı diktiler

Eskil’de bozuk yollardaki çukurlara Ağaç fidanı diktiler

Loading

Aksaray’ın Eskil ilçesi Kaputaş yaylasındaki bozuk yollara dikkat çekmek için kim ya da kimler tarafından yapıldığı bilinmeyen ilginç protestoya sahne oldu. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yolun çukurlardan oluşan bozuk kısımlarına ağaç fidanları dikildi.

 

Sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrasında Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen Sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak, Durumun adli sürecinin başladığını belirttikten sonra “yola ağaç ekenlerin mera eken kişiler olduğunu” iddia etti.

 

Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen,yaptığı açıklama şöyle; “Bugün İlçemizde Kendini bilmez biri veya birileri devletimizin yoluna ağaç dikmiş. Tabi süreci en başından beridir takip ederek bu olay içerisinde olan kişi ve kişiler hakkında adli mercilere müracaat edildi.

Bu şahıslar yıllarca alışmış, Devletin merasını haksız yere işgal etmiş, haksız kazanç elde etme peşinde koşan kişiler. Bu mera işgalini önledikten sonra şaşırdı elleri de boşa çıktı böyle saçma sapan bir olaya kalkıştı.

Bu yol hepinizin bildiği gibi Aksaray İl Özel İdare’nin sorumluluğunda olan bir yol. Çok kısa süre önce bu yolun yapımı konusunda Özel İdare Müdürlüğü ile anlaşma sağladık. Yolun alt yapısını biz yapacağız. Üst yapısını da Aksaray İl Özel İdare üstlendi. Kum ihalesini birkaç hafta önce sonuçlandırdık. İş Makinelerimiz hazır. Karşımızdaki hafta söz konusu yolda çalışmalarımız başlayacaktı.

Herhalde bu şahıslar bu yolun yapılacağını duydu, baktılar ne yaparız da zarar veririz diye. Ama farkında değiller ki bu ve buna benzer olaylar bize puan kazandırıyor.

Ama halkımız bazı gerçekleri görsün bilsin diye yazıyorum. Çoğunlukla bu tür insanlara cevap bile vermem. Yolun durumunu yapılan işleri bilin diye paylaşıyorum. Yarın aynı grup bak biz böyle bir şey yaptık ta yol yapıldı demesinler.

Yama ekibi söz konusu yolun bozulan yerlerini yamayalım diye bize geldiler. Bizde söz konusu yolda bir projemizin olduğunu ek bir masraf olmaması için yama yaptırtmadık. Kimse endişe etmesin, kıymet bilen menfaatsiz vatandaşlarımız için yapacağız.

Buradan ayrıca Kaputaş, Emirhacı, Akkaş ve Sülüklü halkına teşekkür ediyorum. Bu insanların gazına gelerek hareket etmediler.” İfadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL