Genel

Başkan Dinçer; ‘’Her çalışmayı hassasiyetle takip ediyoruz’’

Başkan Dinçer; ‘’Her çalışmayı hassasiyetle takip ediyoruz’’

Loading

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, genişletilen Aksaray OSB yolunun yeni sanayi sitesine bağlantısını inceledi.

Başkan Dinçer;  ‘’Her çalışmayı hassasiyetle takip ediyoruz’’

Aksaray Belediyesi ekiplerince şehir genelinde gerçekleştirilen tüm çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, genişletme çalışmaları devam eden OSB yolunun yeni sanayi sitesine bağlanması için yürütülen çalışmaları inceledi.

Orta Anadolu’nun en büyük Sanayi sitesi olan Yeni Sanayi sitesi Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Esnaflar yeni iş yerlerinde taşınmaya başlamaları ve Sanayi Sitesinin hareketlenmesi göz önünde bulundurularak alternatif ulaşım imkanları oluşturuyor.

Belediye ekipleri Yeni Sanayi Sitesine ulaşımı kolaylaştırmak için genişletilen OSB yolu ile bağlantı sağlayacak yeni bir kavşak çalışmasına yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer 8 şerite çıkartılan OSB yolundaki çalışmaları ve yeni sanayi sitesine sağlanan bağlantı yolunu inceledi.

OSB yolundaki genişletme çalışmaları sayesinde oluşturulabilecek bisiklet yolları, yürüyüş yolları kaldırımlar ve orta refüjlerin yapılacağı alanları da gezen Başkan Dinçer, şehrin büyüme hızına paralel çalışmalar yaptıklarını belirtti. 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray OSB ve Yeni Sanayi Sitesinin ülke ekonomisine ciddi katkı sağladığını ve istihdam imkânı ile göç alan şehir haline geldiğini belirtti. Başkan Dinçer, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Aksaray’ımız Orta Anadolu’da en hızlı büyüyen ve gelişen bir şehir haline geldi. Geçtiğimiz yıl yapımını tamamladığımız Yeni Sanayi Sitemizde esnaflarımız faaliyetlerine başladılar. Buraya alternatif yol oluşturmak amacı ile de bizde çalışmalara başladık. Yeni Sanayi Sitemizle OSB arasında kolay ulaşım imkânı sunmak için kavşak ve bağlantı yolu yapım çalışmasına başladık. 4 şeritten 8 şerite çıkarttığımız OSB yolumuzdan sağlanan bağlantı yolu ve kavşağı sürücülerin yolunu kısaltarak kolay ulaşım imkânı sunacak.’’ Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL