Avukat Ergin’i Meslektaşları dualar ile uğurladı

Avukat Ergin’i Meslektaşları dualar ile uğurladı.

Avukat Ergin’i Meslektaşları dualar ile uğurladı
Yazar : Tarih : Okunma : 4.835 Okuma Yorum Yap

Aksaray Kalealtı caddesi  Sefa iş merkezi üçüncü kattaki Ofisinde müvekkili tarafından yapılan menfur silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden, Aksaray´ın seçkin Avukatlarından ve Aksaray siyasetinin renkli simalarından, Avukat İbrahim Ergin son yolculuğuna uğurlandı.

Geçtiğimiz gün Aksaray Kalealtı Caddesi Sefa iş merkezi üçüncü kattaki Ofisinde müvekkili tarafından Silahlı saldırıya uğrayan genç Avukat Ergin için bugün Aksaray Adliyesi önünde tören düzenlendi. Aksaray Adliyesi önünde düzenlenen törene Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Çok sayıda Baro başkanları ile Aksaray’da görev yapan Avukatlar katıldı.

Avukat İbrahim Ergin´in naaşı Avukatların yaptığı kortej eşliğinde Adliye sarayından alınarak, görev yaptığı hukuk bürosunun önüne getirildi. Hukuk bürosu önünde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Aksaray Baro Başkanı Erhan Toprak Çelenk koydular. Kısa bir konuşma yapan Fevzioğlu çok üzüntü duyduklarını ifade ederek ”Çok değerli bir arkadaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız hepimizin ve Aksaray´ın Başı sağ olsun” dedi.

Avukat İbrahim Ergin´in cenazesi ikindi namazına müteakip Somuncu Baba külliyesinde kılınan cenaze namazının ardından Ervah Kabristanlığına defnedildi. Cenaze namazına Aksaray Valisi Ali Mantı, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, AÜ Rektörü Yusuf Şahin, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen Aksaray Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak, diğer illerden çok sayıda Baro Başkanı, avukatlar, ailesi ve yakınları katıldı. Avukat İbrahim Ergin gözyaşları arasında dualarla toprağa verildi.

İlk yorumu siz yazın