Genel

Aksaray’da Hayvan pazarı dışında kurbanlık satışı YASAK

Aksaray’da Hayvan pazarı dışında kurbanlık satışı YASAK

Loading

Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların sorunsuz ve huzurla kurban ibadetlerini yerine getirebilmeleri için alınan tedbir kararları uygulamaya konuldu.  Aksaray’da Hayvan pazarı dışında kurbanlık satışı yapanlara yönelik Belediye ekiplerinin denetimleri aralıksız sürüyor.

Kurban komisyonu kararlarını uygulayan ekipler belirlenen noktalar haricinde kurban kesiminin ve satışının yapılmaması gerektiğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. İlgili birimler kararların uygulanması için harekete geçti.

Aksaray Belediyesine bağlı Zabıta ve veteriner işleri müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik müdürlüğü ekipleri hayvan pazarı dışında kurbanlık satışı yapılmasının önüne geçmek için ortak denetim başlattı.

Uygunsuz yerlerde kurbanlık satışı yapanlara yasal işlem uygulanıyor. Sokak aralarında satış yapan kişilerin hayvanları kaldırılarak cezai işleme tabi tutuluyor.

Yetkililer belirlenen alanların dışında kurban satışı ve kesiminin yapılmasının çevre kirliliğine, gürültü ve görüntü kirliğine kötü kokuya neden olduğunu belirttiler. Ayrıca hijyenik olmayan ortamlarda yapılan bu uygulamaların halk sağlığını tehdit edeceğini ve tehlike oluşturduğuna dikkat çekildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL