Genel

Aksaray’da ekmeğin fiyatı 4,5 lira oldu

Aksaray’da ekmeğin fiyatı 4,5 lira oldu

Loading

Aksaray’da 3,5 liraya satılan ekmek artan maliyetler nedeniyle 1 lira zamlanarak 4,5 liraya yükseldi. Zamlı fiyat bugün itibariyle geçerli olacak.
Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
“Bilindiği üzere; 21.06.2005 tarihinde yürürlüğe giren 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşlanı Kanunu’nun 62’inci maddesi gereği: Esnaf ve Sanatkarlarımızca üretilen mal ve hizmetlerin ücret tarifelerini onaylama yetkisi de Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliklerine verilmiştir.
Ayrıca; Ekmek fiyat tarifeleri, Esnaf ve Sanatkarlarca Üretilen Mal ve Hizmetlerin Fiyat Tarifeleri Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca, ilgi oda yönetim kurulu tarafından hazırlanan teklife ilişkin yerel düzeyde oluşturulan komisyon, Türkiye Fırıncılar Federasyonu ile TC Ticaret Bakanlığının görüşünün alınmasından sonra, birlik yönetim kurulunun onayı ile yürürlüğe girmektedir.
Bu itibarla; Yukarda bahsedilen yönetmelik hükümleri gereğince, ilimizde oluşturulan yerel
komisyonun (Ekmek Fiyat Tespiti Komisyonu) 08.03.2023 tarihinde alınmış olduğu karar gereği
(200 gr. Ekmek 4,50.-TL), Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve TC Ticaret Bakanlığının görüşünün alınması sonucunda,Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimiz Yönetim Kurulunun 10.03.2023 tarih ve 2023/04 sayılı kararı gereği: 200 gr. Ekmek 4,50.TL olmasına Yönetim Kurulumuzca oy birliği ile karar verilmiştir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL