AKSARAY BELEDİYESİ

Aksaray belediyesi deprem bölgesinde

Aksaray Belediyesi, 6 Şubat tarihinden itibaren deprem bölgelerine ulaştırmak üzere 163 tır ve 164 kamyon yardım malzemelerini afet bölgesine sevk etti.

Loading

Aksaray belediyesi deprem bölgesinde

Türkiye’nin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olan depremin hemen ardından yardım kampanyası başlatan Aksaray Belediyesi, 6 Şubat tarihinden itibaren deprem bölgelerine ulaştırmak üzere 163 tır ve 164 kamyon yardım malzemelerini afet bölgesine sevk etti.

Aksaray Belediyesi deprem bölgesinde yaraların sarılmasına katkı sağlarken her gün 5 bin kişilik sıcak çorba, 3 bin kişilik gıda desteği veriliyor. Belediye ait iş makinaları enkaz kaldırma çalışmalarına destek verirken, hasar tespit ekibi deprem bölgesinde hasar tespiti yapıyor. Çadırkent kurulmasına katkı sağlayan belediye ekipleri, deprem bölgelerinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Ülkemizi yasa boğan deprem sonrası Aksaray Belediyesi, deprem bölgesinde enkaz kaldırma, hasar tespiti, sıcak çorba, gıda ve temizlik çalışmalarıyla yaraların sarılmasına katkı sağlıyor. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Belediye ekiplerinin deprem bölgesinde özverili bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Afet bölgesinde İmar Müdürlüğü, Temizlik İşleri, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü personellerinin görev aldığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dinçer, afet bölgesinde gıda, lojistik, ihtiyaç temini gibi hususlarda ihtiyaçların azami derecede giderildiğini belirtti. Bölgede hasar tespitin sürdüğünü aktaran Başkan Dinçer, İmar Müdürlüğüne bağlı teknik personellerin hasar tespiti yaptığını da söyledi.

Deprem ilk gününden itibaren 86 personel deprem bölgesinde görevlendirildi. Belediye ait 27 araç ise enkaz kaldırma ve gıda temini noktasında afet bölgelerinde bulunuyor. 

Aksaray Belediyesi’nin afet bölgelerindeki faaliyetleri hakkında anlık bilgiler alan Belediye Başkanı Dinçer, geçtiğimiz hafta sonu depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a giderek çalışmalarının koordinesini sağlamıştı. 

Depremin ardından ülkede 85 milyon insanın tek yürek olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, enkaz kaldırma çalışmalarına katılan, gıda ve temizlik hizmeti sunan personellerin deprem yaraları tamamen sarılana kadar bölgede kalacağını ifade etti.

Aksaray’ın halkının depremzedelere kucak açtığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dinçer, şehirde kayıtlı 13 bin 281 afetzede bulunduğunu bildirdi. Depremzedelerin yurt ve evlerde barındığını sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, depremzedelerin kıyafet ihtiyacının sosyal mağaza aracılığı ile karşılandığını kaydetti.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL