Genel

Aksaray Belediyesi 6 otobüsle engelsiz bir ulaşıma adım attı

Aksaray Belediyesi 6 otobüsle engelsiz bir ulaşıma adım attı

Loading

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, uzun süredir büyük bir eksikliği hissedilen, toplu taşımada vatandaşların en büyük sorunu haline gelen, Belediye otobüsü sorununa neşter vurdu. Dinçer belediye araç filosuna kattığı yeni 6 otobüsle engelsiz bir ulaşıma adım attı.

Toplu taşıma araçlarının tanıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Evren Dinçer, daha konforlu daha çevreci daha güvenli ve engelsiz bir ulaşım için çalıştıklarını belirtti.

Başkan Dinçer, şehir içi ulaşımda kaliteyi arttırmak için gayretli bir şekilde çalıştıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı; ‘’Aksaray’da göreve geldiğimiz günden beri alt yapıdan üst yapıya şehrimizin ihtiyaçları olan hizmetleri en güzel şekilde en doğru şekilde karşılamanın yerine getirmenin mücadelesi içerisindeyiz. Bunlardan bir tanesi de elbette ki ulaşımdı. Hemşehrilerimizin bu konudaki beklentileri istekleri, bizi bu alanda icraat yapmaya sevk etti. Buradan hareket ederek şehrimizdeki mevcut toplu taşımada kalitenin arttırılması, hemşehrilerimize daha güzel daha müreffeh daha sağlam daha güvenli toplu taşıma araçları ile hizmet edeceğiz. Biz toplu taşıma araçlarının alımına yaklaşık yedi sekiz ay önce başladık. Bu konuda bize destek veren belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. İçerisinde yaşadığımız pandemi sürecinde şehirlerde toplu taşıma araçlarının rehabilite edilmesi önem arz etti. İkisi bir arada kesişince çok daha güzel bir sonuç ortaya çıktı. Bugün bu otobüslerin şehrimize kazandırılmasında öncelikli olarak 30 yıldır Aksaray’da olan Mercedes’in Aksaray’da sadece üretim yapan bir firma değil ürettiği araçlarla o şehrin vatandaşlarına da hizmet eden bir firma olma görüntüsü de ortaya çıkmış oldu. Bu araçlarla vatandaşlarımıza daha güzel, daha müreffeh, klimalı ortamlarda hizmet etmiş olacağız. Bu araçlarımızı sadece toplu taşımada değil Belediyemiz tarafından yürütülen sosyal projelerde de kullanacağız. Araçlarımızın 2020 model 104 yolcuyu taşıyabilme kapasiteli. İçerisinde her türlü güvenlik ve konfor tedbirleri alınmış. Klimasından yol güvenliğine kadar her türlü donanıma sahip. Hemşehrilerimiz daha iyilerine daha güzellerine layıklar. İnşallah bu bir vesile olur. Bu şekilde şehrimizin toplu taşımadaki kalitesini arttıracağız. Şehrimizi daha kaliteli yaşanabilir bir Aksaray haline getireceğiz.’’ Dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in konuşmasının ardından kürsüye çıkan Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Belediye araç filosuna kazandırılan yeni araçların Aksaray’a hayırlı olması dileklerinde bulundu. Belediye Başkanı Evren Dinçer’i tebrik etti.

Yapılan konuşmaların ardından hediye takdimine geçildi Mercedes Benz Türk Otobüs Müşteri Hizmetleri Grup Müdürü Özgür Taşkın, Belediye Başkanı Evren Dinçer’e hediye takdim etti.

Aksaray İl Müftüsü Hasan Hüseyin Güllerin yaptığı duanın ardından protokol üyeleri araçların önünde kurdele kesimini gerçekleşti.

Aksaray’da toplu taşıma ulaşımını daha kaliteli hale getirecek olan yeni otobüslerin teknik özelliklerini protokol üyeleri inceledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL