Genel

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlaması

Loading

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Töreni Aksaray’da 15 Temmuz Milli İrade Meydanında gerçekleştirildi.
Törene Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Belediye Başkanı Evren Dinçer, diğer yetkililer, siyasi parti temsilcileri ile gaziler ve vatandaşlar katıldı.
Törende Atatürk Anıtına Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunduğu tören Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında kısa tutularak sonlandırıldı.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Şanlı zaferin Türk Milletinin iftihar abidesi olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu; 30 Ağustos Zaferinin milli değerlerini ve birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihsel ispatı olduğunu belirtti.
Vali Aydoğdu mesajında; “Bugün; yine bir Ağustos ayında, asırlar önce Sultan Alparslan tarafından açılan Vatan kapısının Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tapusunun alındığı gündür. En değerlimiz Vatan’a, tek varlığımız canımızı sunduğumuz gündür. Çok iyi bilinmelidir ki dünya durdukça bu millet var olacak, varlığından, birliğinden ve yüksek insani değerlerle insanlığa hizmetten asla taviz vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Milletiyle bölünmez bir bütündür. Türk Milleti, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerimle, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL