ASAYİŞ

Uyuşturucu ile mücadele ediyorum dedi 33 bin uyuşturucu hap ile yakalandı

Uyuşturucu ile mücadele konusunda çözümlerini öne sunan Samsun’un Canik ilçesine bağlı İkiyüz Evler Mahallesi’nin muhtarı Erdoğan Desteci’nin aracından 33 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

Loading

Uyuşturucu ile mücadele ediyorum dedi 33 bin uyuşturucu hap ile yakalandı

Uyuşturucu ile mücadele konusunda çözümlerini öne sunan Samsun’un Canik ilçesine bağlı İkiyüz Evler Mahallesi’nin muhtarı Erdoğan Desteci’nin aracından 33 bin uyuşturucu hap ele geçirildi. Gözaltına alınan Desteci ile birlikte 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Samsun’un Canik ilçesine bağlı İkiyüz Evler Mahallesi’nin muhtarı Erdoğan Desteci’nin içinde bulunduğu otomobildeki şüpheliler, 24 Mart akşam saatlerinde Amasya’nın Merzifon ilçesinde polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçtı. Otomobili takibe alan ekipler, kısa sürede içinde 4 şüpheliyi yakaladı. Polisin araçtaki aramasında bagajın içinde yeşil reçete ile satılan 33 bin hap ele geçirildi. Gözaltına alınan Erdoğan Desteci, yanındaki M.R., E.Ç. ve A.Ç. işlemlerinin ardından sevk edildikleri hakimlikçe ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı.

Tutuklanan İkiyüz Evler Mahallesi’nin muhtarı Erdoğan Desteci’nin, 2020’de konuk olduğu bir internet televizyon programında, uyuşturucu ile mücadele konusunda çözüm önerilerinde bulunduğu ve mahallede uyguladığı projeleri anlattığı görüntüler ortaya çıktı. Programda Desteci, “Uyuşturucuya bağımlı olan kardeşlerimize, bir bölgemiz 20 yıldır mekan olmuştur. Bir kuşağı kaybettik. Burası, insandan değerli mi? Tek ricam; kentsel dönüşüm yapmayacaksak, burayı bir an önce spor ve peyzaj alanları yapalım. Bir kuşağı daha kaybetmeyelim” ifadelerini kullandı.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL