TOKİ konutları için ilk günden rekor başvuru

Aksaray’da TOKİ tarafından yapılması planlanan dar gelirli vatandaşlara yönelik konut projesine ön başvurular başladı. İlk günden binlerce kişi banka önünde kuyruğa girdi.

TOKİ konutları için ilk günden rekor başvuru
Yazar : Tarih : Okunma : 9.639 Okuma Yorum Yap

Aksaray merkezde TOKİ tarafından yapılması planlanan 250 konut projesi için vatandaşlar sabahın ilk ışıklarıyla birlikte banka önünde kuyruğa girdi.

TOKİ tarafından Aksaray merkezde yapılacak 250 konut için ön talep başvuruları için dar gelirli vatandaşlar ve evi olmayan engelli vatandaşlar sabahın erken saatlerinde banka önünde kuyruğa girdi. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olmak için bankaya başvuru formu ve 500 TL.bavuru parası yatırmak için gerekli belgeleri hazırlayarak banka önünde uzun kuyruk oluşturdu.

TOKİ konutlarından faydalanabilmek için vatandaşlardan kimlik fotokopisi, ön talep başvuru formu, engelli olduğunu belirten belge isteniyor.

Merkezde Halkbank şubeleri ilçelerde Ziraat Bankası şubesi ön talepler için başvuruları kabul ediyor. TOKİ’den konut almak isteyen vatandaşların sayısı banka şubesi açılana kadar 300 kişiye ulaştı. Başvuruların 45 gün sonra biteceği düşünüldüğünde başvuru sayısı giderek artacak gibi görünüyor.

 

İlk yorumu siz yazın