ASAYİŞ

Şehitlerimizin isim ve memleketleri belli oldu

Şehitlerimizin isim ve memleketleri belli oldu

Şehit sayısı 9 yükseldi! Şehitlerin isimleri belli oldu! Savaş uçakları bomba yağdırdı

Pençe Kilit Harekatı bölgesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit sayısı artıyor. Milli Savunma Bakanlığı ilk açıklamasında 5 askerin şehit olduğunu, 3’ü ağır 8 askerin de yaralandığını duyurdu. MSB ikinci açıklamasında şehit sayısının 6’ya yükseldiğini duyurmuştu. Saat 01:20’de MSB bu kez de iki askerin daha şehit olduğunu ve şehit sayısının 8’e yükseldiğini açıkladı. Saat 01:50’de ise şehit asker sayısı 9’a çıktı.

Hava Kuvvetleri, PKK kamplarına bomba yağdırdı.

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) tarafından yapılan açıklamada;

” PKK/YPG/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak ve Suriye kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak kuzeyindeki Metina, Hakurk, Gara ve Kandil bölgeleri ile Suriye kuzeyinde bulunan terörist hedeflerine 13 Ocak 2024 saat 00.30’da Hava Harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerinde bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve petrol tesislerinden oluşan 29 hedef imha edilmiştir.

İcra edilen bu harekâtlarda, azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Bu harekâtlar sırasında; masum insanların, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.” Denildi

Şehitlerin bir kısmının İsim ve memleketleri belli oldu.

İşte şehitlerin isimleri…
Piyade Üsteğmen Gökhan Delen (Aksaray)
Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün (Gaziantep)
Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu (Tuzla)
Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir (Gaziantep)
Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez (Gaziantep)
Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur (Niğde)
Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayın (Adıyaman)

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL