Genel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca”Türkiye’de vaka sayısı 47 ye yükseldi”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca”Türkiye’de vaka sayısı 47 ye yükseldi”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, “Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu” ifadesini kullandı.

Bakan Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, bugün 29 kişiye koronavirüs tanısı konulduğunu ve toplam sayının 47’ye ulaştığını belirterek, şu bilgileri aktardı:

Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan ve dolaylı olarak ABD, Orta Doğu ve Avrupa temaslıdır. 3’ü umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım“.

Bakan Koca’dan “tedbirleri sıkı tutalım” çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin tedbirlerin sıkı tutulmasını istedi.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tespit edilen her vaka toplum için risk olmaktan çıkmıştır. Her yeni tanı üzücü fakat sizin için bir güvencedir” ifadelerini kullandı.

Salgınlarda olayların panikle kontrolden çıktığını, tedbir ve paniğin birbirinin zıttı olduğunu vurgulayan Koca, “Tedbirleri sıkı tutalım. Virüsle temas ihtimalini sıfırlayalım.” çağrısında bulundu.

​Koca, gün içinde daha önce yaptığı açıklamada ”Mısır, İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuş yasağı konuldu. Uçuş yasağı konan ülke sayısı böylece 20’ye yükseldi” şeklinde konuşmuştu.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL