Genel

Özkaraca “Kantinciler Bir Yıl Kiradan Muaf Olmalı”

Özkaraca “Kantinciler Bir Yıl Kiradan Muaf Olmalı”

Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan vekili Dede özkaraca yapmış olduğu yazılı açıklamasında, “Ülkemizde Ve dünyada devam eden Korona virüs salgınının bilincinde ve de farkındayız.

Hükümetimizin ve Sağlık Bakanlığımızın korona virüsünün daha fazla yayılmaması için almış olduğu tedbirleri de çok doğru yerinde ve zamanında buluyor,  takdir ediyoruz” dedi.

Eğitimin ve okulların bir parçası olan yılda sadece 160 gün çalışabilen kantinciler 11 Mart tarihinden itibaren okulların Eylül ayına kadar tatil edilmesi kararıyla mağdur oldular.

Görüştüğümüz sıkıntılarını dinlediğimiz Kantin işletmecileri; çok zor durumda kaldıklarını günlük evlerine ekmek götüren insanlar oldukları için hem kendileri hem de çalışanlarının mağduriyet yaşadıklarını ifade ediyorlar dedi.

Özkaraca; Bize ulaşan kantinci esnaflarımız kapımıza dayanmış olan borç ve ödemelerimizi, erteliyoruz fakat nereye kadar eylül ayına kadar okullar kapalı her şey normale dönüp eylül ayında işe başladığımızı düşünelim birikmiş  borç, bagkur, sigorta pirimi ödemeleri nasıl içinden çıkacağız bilemiyoruz diyorlar.

Kantinden başka geçim kaynağı olmayan gelirsiz ve işsiz kalan  kantincilerimiz için devletimizden yasal bir düzenlemeyle kantin ihalelerinin bir yıl ertelemesini

(2020-2021 dönemi) bir yıllık kira bedelinin alınmaması kantinci esnafımıza çok büyük destek olacaktır. Böyle bir destek sağlanırsa yılda sadece 160 gün çalışabilen kantincilerin virüsten dolayı  işsiz kalmaları sebebiyle birikmiş borçlarını ödeme imkânı olacaktır. Kantinci Esnafımız çok zor durumdadır.  Devletimizden Kantinci Esnafımızı sevindirecek bir haber bekliyoruz dedi.

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL