AKSARAY AFAD

kuyuya düşen köpeği AFAD ekipleri kurtardı

Aksaray’da kuyuya düşen köpek AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı.

Loading

kuyuya düşen köpeği AFAD ekipleri kurtardı

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları gününde AFAD ekipleri Aksaray’ın Güzelyurt İlçesinde 18 metre derinliğindeki kuyuya düşen köpeği kurtardı.

İlçeye bağlı Gaziemir Köyü Afet Evleri Mahallesi yakınlarında üzeri açık bırakılan kuyudan köpek sesi geldiğini duyan vatandaşlar durumu köy muhtarı Adil Bakan’a bildirdi. Muhtar Bakan’da hemen 112 acil servisi arayarak köpeğin kurtarılmasını istedi.

Aksaray AFAD ekipleri bölgeye giderek yaklaşık 18 metre derinliğindeki kuyuya düşen köpek için kurtarma çalışması başlattı. AFAD görevlisi kuyuya inerek köpeği bulunduğu yerden çıkardı. Arka ayak ve belinde kırık olabileceğini değerlendiren ekipler köpeğe yiyecek ve içecek verdi. Ekipler 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde yaptıkları kurtarma operasyonunda kuyuya düşen köpeği sağ kurtardıkları için mutlu olduklarını belirttiler.

AFAD ekipleri bu tür olaylara çok sık rastladıklarını kuyulara çocuklarında düşebileceğini belirterek kullanılmayan üzeri açık kuyuların kapatılması ve gerekli tedbirlerin alınmasının büyük önem taşıdığını vurguladılar.  Kuyudan çıkartılan köpek tedavisinin yapılması için İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne ekiplerine teslim edildi.

 

 

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL