Genel

Koyunları Telef Olan çiftçiye Devlet sahip çıktı

Koyunları Telef Olan çiftçiye Devlet sahip çıktı

Loading

Koyunları telef olan çiftçiye 100 koyun hediye edildi

Aksaray’ın Eskil İlçesi Dayıkuyusu Yaylasında iki hafta önce 100 koyunu nedeni henüz belirlenemeyen bir sebeple telef olan çiftçi Cuma Mutlu’nun mağduriyeti Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun girişimleri ile giderildi.

Aksaray Valiliği, Eskil Kaymakamlığı, Eskil Belediye Başkanlığı, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği üyeleri tarafından temin edilen 100 koyun, çiftçi Cuma Mutlu’ya hediye edildi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, geçimini küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile sağlayan çifti Cuma Mutlu’nun yaşadığı olaydan dolayı kendilerinin de büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

Vali Aydoğdu beraberinde Eskil Kaymakamı Erkut Pamuk, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ile birlikte çiftçi Mutlu’yu Dayıkuyusu Yaylasında ziyaret etti. Temin edilen 100 koyunun üreticiye teslim edildiğini ifade eden Vali Hamza Aydoğdu; telef olan koyunlar ile ilgili inceleme ve tetkikler devam ettiğini söyledi.

Aksaray’ın yine üzerine düşeni yaptığını kaydeden Vali Aydoğdu; “Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav ile hayırseverlerden temin ettikleri koyunları mağdur çiftçimize teslim ettiler. İnşallah böyle olumsuzlar bir daha yaşanmaz. Burada önemli olan başımıza bir musibet ve bela geldiğinde çevremizdeki insanların bize el uzatmasıdır. Şehr-i Süleha Aksaray yine üzerine düşeni yaptı. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.”dedi.

Çiftçi Cuma Mutlu ise telef olan koyunlarının Vali Hamza Aydoğdu’nun girişimleri ile yerine geldiğini  mağduriyetinin giderilmesinde destek olan herkese teşekkür etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL