ASAYİŞ

Hırsızlardan Akıllara durgunluk veren taktik

Hırsızlardan Akıllara durgunluk veren taktik

Loading

COVID-19 salgınını (Coronavirüs)  bahane etmek sureti ile Sağlık Bakanlığı tarafından tarama yapmak için geldiklerini söyleyip evlere girerek hırsızlık girişiminde bulunan şahıslar türedi.

Dünyada Corona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artıyor. İnsanların virüsle mücadelesi sürerken hırsızlar farklı yöntem kullandı.

Corona virüs salgını nedeniyle tüm dünya alarmda. Salgın şuana kadar 190’dan fazla ülkeye sıçrarken, hırsızların yeni yöntemi şaşkınlık yarattı. Sosyal medyada paylaşılan bir mesajda, dolandırıcıların korona virüs testi yapacakları iddiasıyla ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soydukları belirtildi.

Vatandaşlardan gelen ihbarlardan sadece bir tanesi şöyle;

10 dakika önce kapı çaldı ve kimsiniz diye sorduğumda, Sağlık Bakanlığı’ndan tarama yapmak için geldiklerini söylediler. Ne taraması dedim ve Corona için dediler. Bende istemiyorum dedim kapattım kapıyı. Ardından Sağlık Bakanlığı’nı aradım (184 SABİM) ve böyle bir hizmetleri var mı diye sordum. Telefon numaramı aldılar ve bakanlıktan dönüş yapılacağını söylediler. Dönüş yaptılar ve sabahtan beri 100’ün üzerinde ihbar aldıklarını ve hırsızların ev sahiplerini spreyle bayıltarak evleri soyduklarını söyledi ilgili kişi.”
Bu konu ile ilgili Gaziantep valiliği bir açıklama yaptı.

Gaziantep Valiliği Basın açıklaması;

Son zamanlarda COVID-19 salgınını (Coronavirüs)  bahane etmek sureti ile Sağlık Bakanlığı tarafından tarama yapmak için geldiklerini söyleyip evlere girerek hırsızlık girişiminde bulunan şahısların olduğu ile ilgili çeşitli ihbarlar alınmaktadır.

Sağlık Bakanlığımızın böyle bir uygulaması bulunmamakta olup, vatandaşlarımızın bu tarz dolandırıcılık ve hırsızlık girişimlerine karşı dikkatli olmaları ve bu tür girişimlerle karşılaştıklarında emniyet güçlerimize bildirmeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL