ASAYİŞ

EKREM İMAMIN OĞLU.!

EKREM İMAMIN OĞLU.!

Ferda Akgül : Köşe Yazarı

Ülkemizin büyük çoğunluğu, ki O’nlar adilce yaşayan halktır, ülkeyi kimin idare ettiğinden ziyade kimin daha iyi idare ettiği ile ilgililer.Dinsel, etnik veya güvenlik menşeyli siyasetle halktan oy toplamak gelişmiş ülkelerde pirim yapmıyor ve ülkemizin demokrasi gelişmişliği hafife alınmayacak derecede ileridedir..
Kendinizi geliştirin ve yeniliklere açık olun.!
Eğer Ekrem İmamoğlu’dan kahraman yaratmak istemiyorsanız, idareyi teslim edin.!Bu ahvalden sonra Ekrem İmamoğlu, oyların tamamını hile ile almış olsa da (hukukun konusu) AA’nın takındığı tavır İmamoğlu’nu masum yapmıştır.Eğer bu masumiyetten büyük kahraman çıkarma amacınız varsa haklısınız….
“Ya senin camide çekilmiş fotoğrafın var mı.?” dediniz, adamlar camide Kur-an okuyan birini buldu.O’nlar da aynı şekle girdi ruhu değil teferruatı merkez yaptı.!Adam hem Kur-an okuyor, hem Atatürkçü.!
Ne yapacaksınız.?
Kızmıyor da.!Sakin de.!Kendinden emin de.!Hem laik, hem müslüman olunabilir diyor.!Soyadı da İmamoğlu.!Karamolla’da değil ki, kripto deseniz.!Ne diyeceksiniz…Söyleyecek sözünüz yok, asık suratınız öfkenizde ondan…
Biz kalemşörler gibi taraf tutanlardan olmadık, hakkı hak bilip yazanlardan olduk.O nedenle sevenlerimiz arasında, uç cinsel tercihinden ateistine, dincisinden dindarına her efkar mevcut.!
Tüm fikirleri dinleyip, Kur-an aklına iman eden biri olarak diyorum ki:Ekrem İmamoğlu’nun tüm geçmişini baktınız bir şey bulamadınız aklına da meydan okuyamıyorsunuz.Bu durumdan İmamoğlu’nun geçmişinin temizliği de çıkar, geçmişini temizleyen bir gücün olduğu da.Biz detayları bilemeyiz.
Sayın Cumhurbaşkanı muhatap alıp söz söylese de Sayın İmamoğlu, cami imamı edası ile sakince dinliyor…Eğer gelecekte İmamoğlu Cumhurbaşkanı olsun istiyorsanız, böyle davranmaya devam edin…
Doğru yoldasınız.Yok olmaz diyorsanız, görevini verin işine baksın…Mağduriyetten kahraman yaratma gayretindeyseniz, sizi anlarım…
Ama ben Sayın İmamoğlu’nda Cumhurbaşkanı olacak kapasite görenlerden değilim.En azından şimdilik göremiyorum…Çünkü O’da diğerleri gibi islamı Arapça yasin okumak sananlardan veya bu ahvalin iş yaptığını fark edenlerden…
Buradan yasin okumak İslami değildir anlamı çıkartanları ufkuna hapsederek, “Allah bu ayette ne mesaj vermiştir” diye tartışacak eğitim sistemini hayata geçirecek Cumhurbaşkanı temennisiyle….

Doğru yolda olana selam olsun.!

Ferda AKGÜL : Köşe Yazarı

Yazılardaki fikir ve değerlendirmeler yazarlara aittir ve aksi belirtilmediği sürece https://www.ilkhavadisgazetesi.com İnternet Haber sitesinin görüşlerini yansıtmaz. Bütün hukuki sorumluluk yazara aittir.

Loading

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL