Aksaray’da Bakkal ve Marketlere Çalışma Saati Düzenlemesi

Aksaray’da Bakkal ve Marketlere Çalışma Saati Düzenlemesine gidildi.

Aksaray’da Bakkal ve Marketlere Çalışma Saati Düzenlemesi
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Ruhsatında MARKET yazan fakat filen BAKKAL olan işyerlerinin çalışma saati düzenlemesi yapıldı. Konu ile ilgili açıklama Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan vekili Dede Özkaraca tarafından basın açıklamasıyladuyuruldu.

Aksaray’da bulunan BAKKAL , MARKET işletmeciliği yapan esnafların işyerlerinin çalışma saati düzenlemesi yapıldığı duyuruda şu bilgilere yer verildi..
Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan vekili Dede Özkaraca; Yaptığı basın açıklamasında bilindiği üzere önceki bası açıklamasında dile getirdiğimiz sorun, küçük işletme olduğu halde İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarında “MARKET” faaliyet konusu yazdığından dolayı Zincir ve Ulusal Marketler gibi değerlendirip kapatması gerekmekte idi.
Devletimiz bu konuda bir düzenleme yapmış olup, bu günden itibaren İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatında MARKET yazan fakat filen BAKKAL olan işyerlerinin Kayıtlı olduğu odaya (Esnaf veya Ticaret odası fark etmeksizin ) Bakılmaksızın depolama alanı hariç olmak üzere toplam 100 metrekarenin altındaki işletmelerin uygulamada BAKKAL ( Alkol satış yapan yerler hariç ) olarak kabul edilecek çalışma saati kısıtlamasına tabi tutulmayacaktır dedi.

İlk yorumu siz yazın