Genel

Aksaray Belediyesi’nde Afgan İşçiler Çalışıyor mu?

Aksaray Belediyesi’nde Afgan İşçiler Çalışıyor mu?

Loading

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, ” Aksaray Belediyesi’nde Afgan İşçiler Çalışıyor mu?”

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, Aksaray Belediyesi’nde Afgan uyruklu kişilerin çalıştırıldığına dair bilgilerin kamuoyunda ciddi bir rahatsızlık oluşturduğunu söyledi. Vatandaşların dertlerini dinlemek adına gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, Afgan uyruklu kişilerin Aksaray Belediyesi’nde istihdam edildiğine dair bilgilerin kendilerine ulaştığını ve vatandaşların bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getiren Zafer Partisi Aksaray il başkanı Karaüzüm, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da işsizlik en temel problemlerden birisi olarak dikkat çekiyor” dedi.

Açıklamasına devam eden Zafer Partisi Aksaray il başkanı Resul Karaüzüm şu sözlere yer verdi; “Gençlerimiz başta olmak üzere pek çok vatandaşımız geçimini sağlayacak bir iş bulmakta zorlanıyor, başvurduğu kapılardan eli boş dönüyor, yüksek puanlar alsa dahi işe yerleştirilmiyor. Böylesi yakıcı bir sorunun yaşandığı bir süreçte Afgan uyruklu kişilerin Aksaray Belediyesi’nde istihdam edildiği iddiasını kamuoyu hem öfke hem sitem hem de kaygı ile dile getiriyor.”

Konunun medyada da yer aldığını ancak ne Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’den ne de diğer Belediye yöneticilerinden herhangi bir açıklama gelmediğini kaydeden Resul Karaüzüm, “Aksaray kamuoyunun konuştuğu bu iddialar doğru mudur değil midir? Doğruysa, hangi şartlarda işe alınmışlardır, neden tercih edilmişlerdir?” diye sordu.

Aksaray Belediyesi yöneticilerinden kamuoyunu aydınlatmasını beklediklerini ifade eden Zafer Partisi İl Başkanı, “Kamuyu doğru bilgilerle aydınlatmak yöneticilerin en önemli vazifelerinden birisidir. Biz, bu hususun takipçisi olacağız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL