Zamlardan memnun olanlar el kaldırsın !

Son Zamlar oy dengelerini nasıl etkiler? Kimler seçimde verdiği oyun pişmanlığını yaşıyor? Erken seçim olmayacaksa bu vekil ve siyasilerin vatandaşa olan sevgileri neden devşirdi? Olası erken seçimde sonuçların birilerini koltuklarından edeceği muhtemel görünüyor.

Zamlardan memnun olanlar el kaldırsın !
Yazar : Tarih : Okunma : 9.785 views Yorum Yap

İzzet Tınmaz / Gazeteci – Yazar

Son Zamlar oy dengelerini nasıl etkiler? Kimler seçimde verdiği oyun pişmanlığını yaşıyor? Erken seçim olmayacaksa bu vekil ve siyasilerin vatandaşa olan sevgileri neden devşirdi? Olası erken seçimde sonuçların birilerini koltuklarından edeceği muhtemel görünüyor.

Siyasilerin yeni gözde seçmeni Z kuşağı yani oyunu ilk kullanacak kesim.

Tüm siyasiler Z kuşağının peşine düşmüş durumda. Herkes oyunu ilk kez kullanacak Z kuşağının gönlünü kazanma peşindeler.

Yerli Elektrikli Otomobilimiz yollarda. Yerli Elektrikli Traktörümüz tarlalarda vatandaşın hizmetinde olduğu için olsa gerek akaryakıt fiyatları durduğu yerde durmaz oldu. Ülke ekonomisi alt üst olmuş durumda.

Yakın zamanda erken seçim yok diyen siyasiler vatandaşların dizininin dibinden ayrılmadığı bu günlerde erken seçim olması mümkün mü?

Ana muhalefet başta olmak üzere Ana muhalefete destek veren siyasi parti yöneticilerine göre erken seçim olmazsa olmaz.

İyide Erken seçim olursa kazanan veya kaybeden kim olur?

Son akaryakıt zamları mevcut iktidar partisi Ak Parti ve küçük ortağı MHP ye oy kaybedeceği aşikâr.  Her ne kadar oy kaygımız yok deseler de Milyonlarca araç sahibi akaryakıt ürünlerine peş peşe gelen zamlar sonrası mevcut iktidar partisi Ak Parti ve küçük ortağı MHP ye ateş püskürmeye başlamış durumda.

Bağımsız anket şirketlerinin son verilerine göre olası erken seçimde Ak Parti ve küçük ortağı MHP ye sempati azalmaya devam ediyor. Bu durumda olası erken seçimde mevcut iktidarın tekrar seçim kazanması adeta mucizelere bağlı görünüyor.

Kim çalışıyor kimi ise seçilme umudu olmadığı için yan gelip yatıyor?

Peki, Aksaray’da siyasette durum ne?

Ak Parti cephesinde durum ne?

Aksaray Ak parti il teşkilatı geceli gündüzlü iş yerlerine ziyaretlerini sürdürüyor. 2 milletvekili ile Aksaray’ı mecliste temsil eden Ak Partide 1 milletvekili ( Cengiz Aydoğdu) Aksaray’da partisi için çalışırken diğer Ak Partili Milletvekili ( İlknur İnceöz) henüz ortalarda görünmüyor.  Aksaraylı seçmen ortalarda görünmeyen Ak Partili milletvekili için “ Seçimde sandık ortaya konulduğunda bizin yanımızda olmayan milletvekili ve partisine gerekli cevabı vereceğiz “ diyerek tepkilerini dile getirmekte.

Yine de Ak Parti cephesinde siyasi kariyerini parti içerisinde yapmış isimler sahaya inip siyasi kulis yapmaya başlaması gözlerden kaçmıyor.

Önceki dönem Aksaray belediye başkan yardımcılığı yapan Yılmaz İlhan kendisine destek veren STK ve bir gurup mahalle muhtarıyla Aksaray’da siyasi ağırlığı olan kişilere ziyaretlerini sıklaştırdı.

 MHP cephesinde durum ne?

 MHP Aksaray il teşkilatı İktidar ortağı Ak Parti teşkilatları gibi sahaya inmiş durumda fakat MHP de durum biraz karışık, olası erken seçim için tam saha çalışmaya devam ederken parti içinde muhalif olan isimlerde sahaya çıkmış durumdalar.

Vatandaşlar tarafından sevilen simalar sahada siyasi çalışmalara başladılar bile. Her ne kadar çalışmaları Aksaray yerel basınına yansımasa da sahada vatandaşın nabzına göre bizde varız demeye hazırlanıyorlar.

CHP cephesinde durum ne?

CHP Aksaray il başkanı başta olmak üzere teşkilat üyeleri sanki ertesi gün seçim varmış gibi çalışmalarına devam ediyor. CHP li milletvekillerinin de desteğini arkalarına alan CHP Aksaray teşkilatı Belediye başkanlığı ve milletvekilliği alma konusunda oldukça iddialı şekilde çalışıyorlar. Yeşiltepe Belediyesinin ihtiyacı olan araçları CHP li büyükşehir belediyeleri ile temas geçerek Yeşiltepe beldesine kazandıran CHP yönetimi bu davranışları ile Aksaraylı seçmenin takdirlerini topluyor.

İyi Parti cephesinde durum ne?

İyi parti Aksaray teşkilatı seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Parti içi birlikteliğin en güzel örneğini sergileyerek Aksaraylı seçmenleri sık sık ziyaret ederek sorunları not alıp an ve an genel merkeze rapor ederek seçmenin sorunlarına çözüm yolları bulmaya çalışıyor.

İyi Parti Aksaray milletvekili Ayhan Erel Ankara’daki çalışmalarından arta kalan zamanını kendisini meclise taşıyan seçmenlerinin yanında geçirerek örnek milletvekili görüntüsü çiziyor. Tüm zamanını Aksaraylı seçmen ile geçiren milletvekili Erel Aksaraylı seçmenin gönlünde taht kurmuş vaziyete.

Diğer Partilerden Gelecek Partisi, Deva Partisi Memleket partisi, Refah Partisinde durum ne diye soran olursa bu partiler henüz net bir çalışma sergilememekteler. İktidar konusunda iddiaları olmadığı görüntüsü çizmeye devam ediyorlar.

onuncu Köyün Muhtarı onuncu Köyün Muhtarı (turkiyeanahaber@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın